V supermarketu kvalitní italské víno neseženete

Pokud máte rádi opravdu dobré italské víno, zapomeňte na běžné supermarkety. Tady je neseženete, protože tu vínům rozhodně nerozumí. Za kvalitou se vydejte do VinoDoc, internetového obchodu, který vznikl z lásky k vínům a slunné Itálii. 

Místo, kde se o vína opravdu zajímají

VinoDoc je místo, kde vína milují. Pravidelně navštěvují veletrhy a malá vinařství v Itálii, ochutnávají vzorky a vybírají kvalitní a lahodná vína za rozumnou cenu. VinoDoc je v současné době největší online specialista na italská vína v České republice, který zastupuje šest desítek vinařství z Itálie. 

Nabídka této online vinotéky je opravdu široká. Seženete zde bílá vína, červená vína i ta šumivá. Zakoupit můžete vína na každodenní popíjení, ale také speciální archivní vína. Doplnit s nimi můžete svou sbírku luxusních lahví nebo obdarovat někoho, na kom vám opravdu záleží.

Chcete ochutnat něco opravdu výjimečného? Níže najdete naše dva tipy na vína, o kterých možná slyšíte poprvé. 

Tajemná Franciacorta

Tento název vám možná vůbec nic neříká. Věřte ale, že šumivé víno s tímto označením vám bude chutnat, o to více v letních měsících, která nás čekají. Je totiž velmi podobné oblíbenému Proseccu, které jistě nemusíme představovat. Franciacorta je obdobou francouzského šampaňského a Italové ho tak milují, že ho většinou vypijí sami. Do zahraničí se tak dostane jen velmi omezené množství, což je pravděpodobně ten hlavní důvod, proč ho neznáte. 

Toto skvělé šumivé víno má svůj původ v Lombardii na severu Itálie a opravdu se vyrovná pravému šampaňskému. Jeho produkce je velmi omezená, ale už se dá sehnat i u nás. Právě například ve virtuální vinotéce VinoDoc.
A pokud byste měli zálusk na víno naopak z italského jihu, doporučujeme odrůdu Primitivo, které se stává stále populárnějším. Primitivo Salento je lahodné červené víno, na jehož chuť jen tak nezapomenete.