Vyklízíte půdu a našli jste zajímavé starožitnosti? Víme, kde je výhodně prodáte

Dostali jste se po letech odkládání k pořádnému úklidu půdy či sklepa? Probíráte se neuvěřitelným množstvím odpadu, starého nábytku i dalších předmětů? Pak si rozhodně dávejte pozor, protože nikdy nevíte, kdy narazíte na zlatý důl. Někdy i nejobyčejněji vyhlížející vybavení může mít velmi vysokou cenu. Co si v takové situaci počít? 

Potenciální starožitnost 

Nejdříve je nutné uvědomit si, že jako laikové jen těžko poznáte, jestli má určitý předmět hodnotu. V mnoha případech se jedná o nenápadné židle, stoly, zrcadla, svícny, talíře, hodiny, ale i mince či třeba šperky. 

Přesně proto se nesnažte bezhlavě vyhazovat veškeré neznámé předměty ke kontejnerům. Máte-li podezření na jejich potenciální hodnotu, nechte si je ocenit od profesionálů. V těchto ohledech je šikovnou volbou třeba aukce starožitností, kde získáte profesionální ocenění a vyslechnete si reálnou cenu. To samé platí i v případě, kdy vás zajímá aukce mincí.

Od nacenění až k výhodnému prodeji 

V našich končinách patří mezi nejvyhledávanější odborníky hlavně společnost Graciano, jež poskytuje komplexní služby již přes třicet let. Po celou dobu je ve spojení s uznávanými umělci i starožitníky, takže je pro ně nacenění i prodej úplná hračka. 

Po úvodní konzultaci a sdělení ceny se sami rozhodnete, jestli je pro vás daná spolupráce zajímavá. Pokud ano, stačí sepsat kupní smlouvu a veškeré další kroky vyřídí zmínění odborníci za vás. V brzké době proběhne aukce s vybranou klientelou, která se nebojí zaplatit ani vysoké částky. A vaše peníze? Ty obdržíte ihned po prodeji. 

Ať už jste narazili na starožitnost, mince, nebo třeba umělecké dílo, mrkněte se na webové stránky pod odkazy v první půlce článku. Ihned se dozvíte vše potřebné a budete se moci spojit s odborníky.