Tenisky na běhání

Běhání je sport, který s sebou nese spousty výhod. Udržovat v kondici během se můžete naprosto kdykoliv a kdekoliv, kromě toho jste na čerstvém vzduchu a posilujete v podstatě zadarmo, na rozdíl od posilovny na běžeckém pásu. K běhání toho moc nepotřebujete, postačí funkční oblečení a dobrá běžecká obuv, která zajistí vaší noze stabilitu, až bude dopadat na zem. Kvalitní dámské běžecké tenisky vás sice na nějakou tu korunu přijdou, ale sama potom poznáte, že taková investice se vyplatí, pokud se chcete cítit pohodlně a chránit svoje klouby.

Problém ale může představovat jejich výběr, protože běžecké tenisky se nevybírají tak jednoduše jako boty na denní nošení, musí splňovat určitá kritéria, aby se vám v nich dobře běhalo a vaše noha se cítila dobře. Samozřejmě se mnohé informace dozvíte v obchodě od prodavače, ale určitě byste neměla chodit do krámu nepřipravená, dobré je znát, alespoň základy, jak takové běžecké tenisky vybírat.

Běžecké dámské tenisky

Předně musí být dámské běžecké tenisky o trochu větší, nesmí vám být akorát. Důležité je to proto, že když běháte, vaše noha se rozpíná, může trochu otéct, zkrátka bude malinko větší, než obvykle a pokud si vezmete boty, které vám budou akorát, při běhu budete doslova trpět. Tenisky vás budou škrtit. Dále je dobré orientovat se trochu v druzích běžecké obuvi, které se dělí podle toho, na jaký terén je teniska určená.

Zamyslete se tedy, kde budete nejčastěji běhat, popřípadě jaké možnosti vlastně ve svém okolí máte. Dámské běžecké tenisky určené pro pevný povrch, tedy třeba chodník, silnici nebo stezku, se nazývají silniční a dělí se ještě na objemovou, tempovou a závodní, podle toho, jaký druh běhu budete praktikovat.

Běhat se dá ale dost dobře i v terénu, v lesích nebo parcích s přírodními cestami budete mít větší klid, přičemž na nohou vám bude vyhovovat teniska krosová. Na stadionu využijete zase klasické tretry, a pokud chcete maximální požitek z povrchu, na kterém běháte, zvolte minimalistickou běžeckou tenisku, dokonalý výběr produktu.