Lidé tráví na mobilu více jak dvě hodiny denně. Využijte toho a zpropagujte akce obce

Jste starostou obce a trápí vás, že akce konající se v obci nejsou mezi lidmi oblíbené? Nechodí občané na plesy nebo na kulturní zábavy, které se pro ně snažíte pořádat a které jsou opravdu finančně nákladné? Možná není problém v konkrétních akcích ani přímo v lidech, možná je problém v tom, že se lidé o dané kulturní akci nedozvědí. Proto se nabízí otázka, jak je na tom informovanost občanů ve vaší akci?

V mnohých obcích se bohužel stále ještě zastavil čas. Novinky jsou hlášené jenom prostřednictvím místního rozhlasu, ovšem tento způsob hlášení novinek upoutá pozornost jen seniorů, kteří zrovna okopávají své zahrádky a předzahrádky. Většina lidí je v době hlášení rozhlasu v práci nebo mají na starosti něco zcela jiného než poslouchání rozhlasu, jemuž většinou nejde rozumět. 

Stejně tak je problém v tom případě, když obec používá k informování občanů úřední desku stojící před obecním úřadem. Bohužel se jedná jen o omezený prostor pro sdílení novinek a sdělování informací, a tak se mnohdy informace o brzy se konající akci na úřední desku nevejdou. Naštěstí na oba dva problémy je řešení. 

Úřední desky nahrazují digitální úřední desky

Pokud se nechcete úředních desek vzdávat, pokud chcete prostřednictvím této věci skutečně informovat občany o aktuálním dění v obci, pak byste měli klasickou úřední desku vyměnit za digitální úřední desku, která vám poskytuje neomezený prostor pro sdělování informací o všem, co sdělit potřebujete. Jelikož se digitální úřední deska rovná neustálému informačnímu servisu, občané se budou moct v jakékoli části jakéhokoli dnes podívat, co se v obci chystá nebo co je nového. 

Hlášení rozhlasu skrze mobilní aplikaci

Aby byli i v práci občané vaší obce informováni o tom, co se vyhlašovalo v rozhlasu, nechte si vytvořit mobilní aplikaci na míru, do které budete přidávat aktuální novinky a hlášení. Občané tak z jakéhokoli koutku světa mohou vědět, co se v obci chystá a co se bude dít.