Investice do zlata a stříbra jsou stále populárnější

Přemýšlíte, jak nejlépe zúročit své peníze? Určitě máte spoustu možností a před sebou hodně otázek, na které si budete muset před svým rozhodnutím odpovědět. Časté bývají investice do nemovitostí nebo  uměleckých děl, u nichž se předpokládá, že postupem doby získají na hodnotě. Čím dál tím populárnější je však také investice do drahých kovů, jako jsou zlato a stříbro.

Proč investovat do drahých kovů

Výhodou investice do zlata a stříbra je především to, že tyto kovy neztrácí svou kupní sílu. Jejich přírodní zdroje se pomalu vyčerpávají, tudíž v budoucnu se budou stávat vzácnějšími. Dalším plusem je jejich stálá hodnota, která se za posledních 4 000 let výrazně nezměnila, a to navzdory ekonomice, devalvaci i nestálému vývoji měn.

Pozor na podvodníky

Pokud se rozhodnete pro investici do stříbra a zlata, je potřeba, abyste byli velmi obezřetní. Důležité je zvolit si prověřeného prodejce. Můžete totiž velmi snadno narazit na podvodníka, jenž slitek jen pozlatí, ale účtuje si cenu za zlato. Také si dejte pozor na to, abyste nakoupené drahé kovy opravdu dostali fyzicky. Někdy za nákup dostanete jen potvrzení o vlastnictví drahého kovu a do ruky jej dostanete, až když ho budete potřebovat. Jenže co když společnost zkrachuje? Své zlato nebo stříbro už nikdy neuvidíte.

Chcete-li mít jistotu, mezi přední obchodníky s investičními kovy v České republice a na Slovensku patří ověřená společnost AuPortal.

V jakých podobách koupit drahé kovy?

Zlaté mince, investiční zlaté slitky, stříbrné mince a investiční stříbrné slitky představují formy, v nichž si můžete drahé kovy prostřednictvím firmy AuPortal koupit. Investiční zlato a investiční stříbro v podobě zlatého a stříbrného slitku nabízí v různých hodnotách ve váze od 1 gramu až do 1 kilogramu. AuPortal získává drahé kovy přímo od světových dodavatelů, díky čemuž se zde setkáte se zajímavými finančními nabídkami.