Boho jako romantický styl bydlení. Jak ho dostat domů?

Zařizování interiéru není věda, pokud se rozhodnete jít cestou konkrétního stylu bydlení. Každý styl má totiž své zásady, kterých se stačí držet a které stačí respektovat. Jinak tomu není ani v případě zařizování interiéru do boho stylu, což je romantický styl bydlení, který však můžeme definovat ještě jako bohémský. Kromě DIY výtvorů zde mají své místo také záclony pověšené na kovových a dřevěných garnýžích a také jiné dekorační látky. 

Eklektický design má zelenou

Boho styl nebo také boho chic – jeden jediný typ bydlení, který zdánlivě spojuje na první pohled nespojitelné styly. Navíc se dává prostor kreativní duši. Pokud by vás zajímal tento typ bydlení, sázet budete na takzvaný eklektický design. 

Kousky volíme zpravidla takové, které působí zcela harmonicky, rustikálně, případně venkovsky. Sází se zde na energii, ale také na vlastní hodnotu, kterou každý jeden kus nábytku nemá postrádat.

Klidnější interiér tvořen neutrálními barvami

Řada lidí volí boho styl bydlení proto, že na první pohled působí velmi klidně. Tento efekt se daří plnit díky kombinaci neutrálních barev a neutrálních odstínů. Sází se na vzdušnost, eleganci, také na čistotu – neutrální odstíny tyto vlastnosti podtrhují. 

Myslet se na ony vlastnosti musí i v případě, že vybíráme vhodný nábytek nebo jakékoli jiné dekorace. Konferenční stolek z přírodního dřeva, koše na prádlo z proutí nebo makramé či tradiční látky, které zahrnují například len, vlnu nebo hedvábí. 

Pusťte dovnitř světlo

Přírodní svítidla, ale ještě lépe přírodní světlo – alfa i omega bohémského prostoru, který má záhy skutečně nefalšovaný šmrnc. Nehledáme výrazná světla, nýbrž spíše doplňková svítidla v podobě stojacích nebo stropních lamp s teplou barvou.

Závěsné lustry z přírodních materiálů také mohou dokonale vyniknout v boho interiéru. Zejména když nebudou příliš blízko stropu, ale skutečně jim dáte prostor zaujmout a hrát částečně prim.