Parkování v Praze v modrých zónách bude pro nerezidenty jednodušší

Parkování v Praze může být pro mnoho lidí frustrující záležitostí. Vzhledem k tomu, že Praha je velké město s mnoha obyvateli a také turisty z celého světa, je zde velký počet vozidel a omezený počet parkovacích míst. Jak najít v hlavním městě místo k parkování bez nervů? Jde to, ale je třeba znát současný systém možností parkování. Patří k němu například i tzv. modré zóny. Pojďme se podívat na to, co to vlastně je. 

Hledání parkovací místa je jako najít jehlu v kupce sena

Nejprve si zjistěte, jakým způsobem je parkování Praha 8 nebo jinde v Praze povoleno. V Praze totiž existují tzv. modré zóny, kde je nutné mít parkovací kartu. Tyto zóny jsou většinou v centru města a jsou označeny speciálními dopravními značkami.

Pokud v místě, kam jedete, nevidíte žádnou modrou značku, znamená to, že se nacházíte mimo modrou zónu a můžete zde parkovat zdarma. Samozřejmě za předpokladu, že se vám podaří volné místo najít. V mnoha případech to ale dopadne tak, že všechna budou obsazena.

Co jsou modré parkovací zóny?

Modré parkovací zóny jsou určené pro rezidenty v Praze, kteří na nich parkují své automobily zcela zdarma. Jejich účelem je regulace parkovacích míst, aby obyvatelé pražských čtvrtí měli možnost zaparkovat svoje vozidlo blízko domova nebo provozovny, kde pracují.

Modré zóny jsou vytvořeny pro usnadnění hledání parkování Praha 4. A nejen tam, ale prakticky po celé Praze. Značeny jsou modrou barvou na dlažebních kostkách nebo jinými modrými značkami. Vstup do modré zóny je povolen pouze po zakoupení parkovacího lístku elektronickou cestou on-line prostřednictvím aplikace Parkingcard.cz. Kontrolu provádí monitorovací systém dle SPZ automobilu, kterými jsou vybaveny společnost ELTODO, a.s. a Policie ČR.

Parkingcard.cz dovoluje přenos určitého přenosného parkovacího oprávnění na vaši registrační značku vozidla. Tím docílíte parkování na celých zónách placeného stání.