Netflix chce vstoupit do světa videoher

Netflix má za sebou skutečně skvělé období. Nejen, že na burze dosahuje svých rekordních výsledků, ale také Netflix je to, o co je nyní obrovský zájem. A nelze se tomu divit. Jedinečná streamovací platforma se podobně jako HBO GO vepsala do povědomí jako záruka kvalitní zábavy, kde si najde každý to, co je mu blízké nebo co ho baví. Se seriály ani filmy se zde nešetří a nabídka se prakticky každý den enormně rozšiřuje. Dokonce se nyní americký gigant nechal slyšet, že vstoupí do herního světa.

O vstupu do světa videoher se mluví už nějaký ten pátek

Pokud pravidelně sledujete dění ve světě Netflixu, pravděpodobně zmíněný krok pro vás není překvapením. O vstupu do světa videoher se totiž mluví už nějaký ten pátek, ale zatím se nikdo k tomu zrovna neměl. Nyní to ale vypadá, že platforma skutečně dostojí svému slibu a že svým předplatitelům bez navýšení ceny nabídne i jinou formu zábavy.

Zatím to vypadá, že půjde spíše o mobilní hry. Ale dá se očekávat, že se nabídka videoher velkou měrou rozroste a zanedlouho tu nepůjde jenom o mobilní hry, které by vyplňovaly náš volný čas.

Playstation Plus a Xbox Live Gold

Bude se snažit o Netflix o něco podobného? Playstation Plus je oblíbená měsíční nabídka her – aktuálně například jsou v rámci členství ve službě každý měsíc ke stažení dvě nové hry. Jinou variantu nabízí Xbox Live Gold, zde stačí zaplatit předplatné a můžete si vybírat ze stovek her. Filmy a hry mají mnohé společného, proto se nedivíme tomu nápadu.

Nová kategorie obsahu

Z dopisu akcionářům vyplývá, že hry se berou jako jakási nová kategorie obsahu podobně jako když se expandovalo do oblasti původních filmů (ostatně tento krok měl velký úspěch). Jak již bylo zmíněno, z počátku se pozornost zaměří spíše na mobilní hry, což by mohlo vést alespoň ke zjištění, jestli nová forma obsahu bude předplatitele bavit nebo ji budou vyhledávat.

Předplatitelům se nově otevře jakási knihovna dostupných a vybraných mobilních her, která trochu připomíná Google Play Pass nebo Apple Arcade. Dá se očekávat, že hry budou na motivy oblíbených seriálů, s nimiž měl Netflix v minulosti velký úspěch. Už je to je signál toho, že by nová forma zábavy mohla lidi opravdu bavit.