Jak ušetřit při koupi hifi soustavy

Kvalitní hifi audio nebývá zrovna levná záležitost. Proto byste se před koupí jednotlivých součástí vaší nové hifi soustavy měli poradit s odborníky z poslechového hifi studia, kteří vám pomohou vybrat komponenty pro vaši hifi soustavu tak, abyste získali maximální kvalitu za co nejlepší cenu.

Pokud je váš rozpočet na nákup hifi zařízení poněkud napjatý, zkuste si nejdříve zodpovědět několik otázek, abyste si ujasnili, co vlastně od systému očekáváte. Budete hifi soustavu používat jen k poslechu kvalitní hudby, nebo například i ke sledování filmů? Jde vám o kvalitní reprodukovanou hudbu na pozadí, nebo si chcete vychutnávat skutečné audiofilní zážitky? Cena jednotlivých komponentů se totiž může měnit od několika tisíc u zařízení pro běžné spotřebitele, až po desítky či stovky tisíc u přístrojů pro nejnáročnější audiofily.

Pokud chcete získat maximální kvalitu za rozumnou cenu, je potřeba jednotlivé komponenty správně sladit. Proto je dobré si každý komponent nejprve poslechnout naživo, ideálně v kombinaci s dalšími předpokládanými součástmi systému, abyste věděli, jaký mají skutečně zvuk, jak spolu spolupracují a zdali se vyplatí do nich investovat.

Pro vyzkoušení reálného zvuku je nejlepší vyhledat prodejce, který nabízí i služby poslechového studia, kde si můžete jednotlivé komponenty vyzkoušet na vlastní uši. Jedním z nich je i firma HTPshop, která provozuje hifi poslechová studia v Praze ve své prodejně se špičkovou audiotechnikou. Můžete si zde poslechnout, jak vámi vybrané hifi komponenty skutečně znějí, a jaký je rozdíl mezi produkty z různých cenových kategorií. Možná vás hifi studio Praha přesvědčí, že pro vaše potřeby vystačíte i s levnějším zařízením, možná vás zvuk špičkového hifi okouzlí natolik, že se rozhodnete do hifi soustavy investovat více peněz.