Proč je důležité investovat do kvalitního webu?

Na internetu se v dnešní době uskutečňuje velké množství obchodů. Chcete-li vaší firmě udělat web a zvýšit jeho pomocí vaše příjmy, dobře se zamyslet nad investicí do něj. Nečekejte, že kvalitní web bude za pár stovek ani že si ho zvládnete s pomocí Googlu vytvořit sami.

Zkuste se na celou situaci podívat z pohledu zákazníka. Klient navštěvuje ty stránky, které jsou přehledné, jednoduché, fungují a zákazník se na nich cítí příjemně. Responzivní web optimalizuje svou velikost a rozvržení elementů na stránce pro všechna chytrá mobilní zařízení. Na první kliknutí poznáte web vytvořený amatérem. Nic nefunguje. Pokud zákazníkovi stránky neběží jako po másle, neváhá přejít na web, který je bezchybný, vytvořený profesionálem.

Tvorba webu je poměrně časově náročná disciplína. Když jí zcela nerozumíte, radši se do ní nepouštějte. Přijdete o spoustu času a zákazníků nevydařenými pokusy. Nakonec daleko víc proděláte, než ušetříte.

Web je jako kamenný obchod

Když prodáváte zboží v kamenném obchodě ani na chvíli nezaváháte nad investicí do něj. Vše, co klient vidí, prodává. Hezké vstupní dveře. Stylové logo nad dveřmi. Vybavení obchodu. Uložení zboží v regálech. Prodavač. To vše stojí nemalé peníze, ale přijde vám to v pořádku. Webové stránky s administrací to je takový malý virtuální krámek. Nečekejte, že vám ho někdo bude spravovat zadarmo ani že to zvládnete sami.

Když chcete, aby váš obchod měl vysokou návštěvnost, otevřete ho na rušném místě. Když chcete, aby vaše stránky měly vysokou návštěvnost, jdete zákazníkům naproti. Jak? Zaplatíte si profesionála, který pomocí optimalizací pro vyhledavače udělá z vašeho webu nejnavštěvovanější místo.

Marketing není jen prázdná bublina

Mnoho obchodníku online marketing podceňuje. Přitom právě tahle služba v sobě skrývá potenciál úspěšnosti celého webu. Vrhnete-li se sami na vlastní pěst do reklamy bez důkladného průzkumu a cílené kampaně, proteče vám mezi prsty mnoho zbytečných peněz. Reklama provedená zkušenou osobou dokáže z vašich slabých stránek udělat silné. Navrhne vám efektivní kampaň vytvořenou na míru. Účinná reklama dlouhodobě snižuje náklady na propagaci a zvyšuje zisky z prodeje.