Když chcete skladovat potraviny, jak vybrat ten správný regál?

Skladování potravin nebo dalších věcí, které máte nakoupené takzvané do zásoby je téma nejedné diskuze v českých domácnostech. Kam se suchými a dalšími potravinami, aby nebyla nijak ohrožena jejich životnost, a zároveň abychom je měli neustále po ruce? Nabízí se skladování v komoře, kde můžete využít každý jeden centimetr místa díky dřevěným policovým regálům nebo kovovým regálům, které vám pomůžou udělat si ve skladování potravin skutečný pořádek. 

Vyberte regál správně

Myslete však na to, že aby bylo skladování skutečně bezproblémové, musíte si vybrat správný regál. Nabídka na trhu je velmi široká a vybrat si ideální úložný systém není jen tak. Roli hraje hned několik parametrů, a to nejen rozměry a velikost regálu, ale také jeho stabilita, nosnost, hmotnost a materiál. 

Mezi vůbec nejvíce klíčové vlastnosti patří odolnost a také nosnost polic regálového systému. Mějte dopředu promyšleno, jaké potraviny nebo jaké věci chcete v regálech skladovat, protože jenom tak si najdete ideální favorita. Lépe totiž rozeznáte správnou a odpovídající, vyhovující nosnost. 

Přemýšlejte také o materiálu, ze kterého jsou regály vyrobeny. Nejpoužívanějším a nejlepším je materiálem je ocel, která je velmi silná, pevná a odolná, má také vynikající nosnost. Problematické může být dřevo, které bývá ovlivňováno vlhkostí. Dřevěné regály se proto nehodí do sklepů nebo na jiná místa, kde je vlhkost.

Dopředu si všechno promyslete

V případě výběru regálového systému nehraje roli jenom to, jaké jsou jeho vlastnosti, ale také to, jak to máte v hlavě promyšlené. Protože pokud budete vědět, co konkrétně chcete skladovat, jak chcete mít v komoře veškeré skladované věci uspořádané, lépe se vám bude vybírat vyhovující úložný prostor.

Navíc se vám společně s regálovým systémem podaří vybrat i dřevěné bedýnky, které jsou určené pro skladování zeleniny a ovoce.