Moto kalhoty musí splňovat mnoho požadavků

Platí to pro všechny moto kalhoty. Dámské, pánské, plátěné i džíny, volné i slim, s pruhy i puntíky. Ty na motorku nejsou pochopitelně výjimkou. I sebemenší nepohodlí je při jízdě tabu. Myslete na to a vybírejte tak, abyste se v nich cítili maximálně komfortně. 

Sázka na kůži 

Kůže je se světem motorek neodmyslitelně spjatá. Poslední dobou od ní čím dál více jezdců upouští, ale stále má své zaryté fanoušky. Bunda je téměř povinnost, moto kalhoty se vidí o poznání méně. Důvod je jasný. Diskomfort, chabá cirkulace vzduchu, nepoddajnost. Pokud byste volili model na tělo, celou dobu v sedle budete cítit pnutí. V opačném případě se nohavice hrnou a překáží. Silná kůže se sotva ohne, ta slabá se krabatí a ochrana při kolizi je minimální. 

Moto kalhoty v utajení 

Stačí pár minut sledovat motorkáře a nabydete dojmu, že je většina z nich nezodpovědná a silné stroje si osedlá v obyčejných džínách. Opak je pravdou. Jen vsadili na ležérní a uvolněný styl, z rubu jsou ale moto kalhoty vším, co si jen můžete přát. Nechybí speciální výztuže a chrániče ani zpevněné kevlarovým vláknem, odvětrávání a elastické vsadky v rozkroku, vyšší pas, zipy na stehnech a bocích s otevřenými kapsami, díky kterým se k tělu dostává vzduch. Dají se snadno přetáhnout přes motorkářské boty a díky modré barvě rozbíjí černočerný monolit z kůže. 

Pohyb v nich vás neomezuje, lehce pruží a přizpůsobí se tělu i tělesným mírám, které se mohou — přirozeně — měnit. A třešničkou na dortu je snaha mnoha výrobců sladit muže a ženy a uvádí na trh modely pro obě pohlaví, aby bylo na první dobrou poznat, že patří k sobě. 

Pečlivý výběr 

Moto kalhoty patří k vybavení, u kterého není radno dělat kompromisy. Co se asi tak může stát, když musíte za jízdy řešit pnutí přes stehna nebo vyhrnutou nohavici? Nejde jen o kousek oblečení, ale ochranu a prevenci.