Jak na daně v Německu?

Pracujete v Německu trvale nebo jako sezónní pracovník? Pak máte s velkou pravděpodobností nárok na vrácení daní. Víte o tom? A víte, jak peníze získat? Pokud ne, není žádná ostuda obrátit se na odborníky. Sice si za spolupráci něco naúčtují, ale pomohou vám získat peníze v plné výši, takže ve finále na tom určitě vyděláte.

Nárok na vrácení daní z Německa máte v případě, kdy jste v této zemi nepracovali celoročně, ale jen část roku, nepobírali jste žádný další vyšší příjem, dojížděli jste sem za prací a v mnoha dalších situacích.

Zeptejte se, zda máte nárok

Nejste si jistí, zda se vás daně v Německu týkají? Prostě se zeptejte. Ve společnosti TJ-Legal, která pomáhá Čechům a Slovákům zaměstnaným v Německu, vám poradí. Dokážou zjistit, zda máte na daňový přeplatek nárok, a případně vám peníze dokážou v plné výši získat.

O vrácení lze požádat i několik let zpětně, takže může jít o částku v řádech tisíců eur. Čím dříve o peníze požádáte, tím samozřejmě lépe. Za každý rok to můžete udělat po 31. prosinci. Například od 1. ledna 2022 tedy lze žádat o peníze za rok 2021.

Formuláře za vás vyplní odborníci

Bojíte se zdlouhavé administrace a vyplňování formulářů? Žádné strachy. Budete potřebovat formulář Lonhsteuerbescheinigung, nebo výplatní pásky od zaměstnavatelů. Chybějící podklady vám ale v TJ-Legal pomohou získat, stejně tak za vás vyplní všechny potřebné formuláře. Svým klientům už pomohli k mnoha penězům, nejčastěji se získané přeplatky pohybují mezi 703 a 5040 eury, což jsou slušné částky. Orientační výši přeplatku zjistíte s pomocí kalkulačky na webu.

TJ-Legal si za vrácení daní z Německa účtuje 15,48 % z vráceného přeplatku. Průměrně získání přeplatku trvá 10 týdnů, tak neváhejte a ozvěte se ještě dnes. Stačí vyplnit formulář na webu, pokud jste manželé pracující oba v Německu, stačí vyplnit žádost jen jednou. Zamiřte rovnou na https://tj-legal.cz/.