Relaxační masáže jsou v těhotenství povoleny

Těhotenství je velmi náročné období, během kterého se žena musí vzdát mnoha věcí ve prospěch dítěte. Ať už máme na mysli kávu nebo některé potraviny, nebo máme na mysli nějaké aktivity, které byla žena dříve schopná vykonávat. Čeho se však žena nutně vzdávat nemusí jsou masáže. Bohužel se domnívají, že nejsou povoleny hlavně v pozdějších fázích tohoto období, ale existují takzvané těhotenské relaxační masáže, při kterých se naprosto fantasticky uvolníte. 

Jemné procedury jsou spíše ku prospěchu

Masáže zad, obličeje nebo šíje jsou skutečně ku prospěchu. Člověk se při nich příjemně uvolňuje, zbavuje se také svalového napětí, které je v době těhotenství více než znatelné. V porovnání například s velmi populárními detoxikačními masážemi jsou bezpečnější, tedy za předpokladu, že masáž provádí vyškolený a zkušený masér. 

Ten musí mít na paměti hlavně jedno – intenzitu dané procedury. Masáže pro těhotné musí být daleko mírnější než klasické verze, aby se neublížilo nejen ženě, ale také dítěti. V běžných wellness se však takoví maséři nachází čili se není čeho bát.

Kdy není masáž vhodná?

Samozřejmě i v tomto případě existují výjimky, na které je nutné pamatovat. Pokud se nacházíte v takzvaném rizikovém těhotenství nebo máte kožní potíže, trpíte onemocněním páteře či vás sužují křečové žíly, raději i těhotenskou a daleko mírnější masáž zkonzultujte se svým lékařem. V případě, že byste tento krok nekonzultovali, mohli byste si spíše zavinit další vlnu problémů, které mohou mít neblahý vliv i na dítě jako takové. 

Těhotenství bez komplikací masáž umožňuje

Závěrem tedy třeba upozornit jen na to, že těhotenství bez komplikací masáž umožňuje. V případě, že se žena nachází v rizikovém těhotenství nebo má jiné zdravotní problémy, které nemusí nutně s jiným stavem souviset, je nutné i tento relaxační počin zkonzultovat.