Přehled prvotřídní techniky do skladů, obchodů a továren

Sklady, obchody a továrny potřebují dobrou techniku. Pokud je vlastníte nebo rozjíždíte nové podnikání v těchto oblastech, volte vysokozdvižné a paletové vozíky takové, aby za vás odvedly co nejefektivnější práci. Přinášíme přehled základní techniky, o které byste měli vědět.

Paletové vozíky 

Základem veškerého skladového vybavení jsou paletové vozíky. Ideální volbou jsou ty elektrické, které dokážní významně ulehčit práci. Využívají se pro přepravu zboží na paletách, kdy se pohyb nahoru a dolu uskutečňuje manuálně a posouvá se pomocí elektrického motoru. Tím, že vozík využívá motor, urychluje práci, a to až třikrát rychleji, než jak to dokáže obyčejný paletový vozík. 

Některé paletové vozíky mají nainstalovanou také elektronickou váhu, díky které ihned víte, jak těžký náklad máte naložený. Využívají se tam, kde se zboží účtuje právě podle váhy a nikoliv podle kusů. Kromě váhy mohou být také vybaveny tiskárnou. 

Mezi jednodušší, ale i tak velmi výkonné paletové vozíky, patří nůžkové paletové vozíky, ve kterých se kombinuje klasický “paleťák” a pracovní stůl. Jsou hydraulické a ovládají se ručně. 

Elektrické vysokozdvižné vozíky

Mezi sofistikovanější pomocníky patří elektrické vysokozdvižné vozíky, jejichž trakční baterie dokáže pracovat celý den. Nakládka, vykládka i přeprava zboží probíhá hladce, efektivně a rychle. Tyto vozíky patří už do vyšší cenové kategorie, nicméně do velkých skladů a továren se stoprocentně vyplatí. Vysokozdvižné vozíky od společnosti Tor Industries jsou bezpečné a spolehlivé a jejich používání nepředstavuje žádnou fyzickou zátěž pro zaměstnance.  

Kladkostroje

Neméně používanou technikou jsou i elektrické a ruční kladkostroje. Řetězový kladkostroj najde své uplatnění nejen na stavbách, ale také v různých vnitřních i venkovních prostorách. Využijete ho v autodílnách i montážních halách.