Když se hraje na milimetry

Existuje jen málo odvětví, u kterých je nutná větší přesnost než u obrábění kovů. Na soustruhu a frézce se obvykle nevyrábí hotové věci. Jedná se jen o části konečného výrobku, které do sebe musí pasovat. Hraje se tu na milimetry.

Jak se vyrábí tak přesné výrobky?

Používají se přesné kalibry a měřidla. Každý rozměr se měří něčím jiným. Na vodorovné často stačí posuvná měřítka, hloubka se měří hloubkoměrem apod. Všechna měřidla jsou dostupná s různými měřicími rozsahy a s různou přesností. A protože lidské oko je nedokonalé, vyrábí se rovněž digitální verze měřidel, které zobrazí rozměr na displeji.

Kromě měřidel se na určování rozměrů používají ještě kalibry, které neslouží k měření, jen k zjišťování, zda je rozměr správný či nikoliv. Kalibr má určitou velikostr, takže jej lze použít jen k měření jedné délky/šířky/hloubky/aj., ale ve velkovýrobě se to určitě vyplatí. Mnohonásobně zrychluje práci, protože jej stačí nasadit a vidíte, zda je rozměr správný.

Změřit jde všechno, pokud k tomu máte správný nástroj. Pokud hledáte něco do profesionální výroby, určitě navštivte www.nastroje.cz. Mají široký výběr profi měřidel a kalibrů, a pokud se v něm nevyznáte, rádi poradí. O zákazníky se stará tým kvalifikovaných technických odborníků. Proberou s vámi, co potřebujete, a poradí, co by pro vás bylo nejvhodnější.

V sortimentu měřidel nabízí mikrometrická měřidla, posuvná měřítka, hloubkoměry, výškoměry, digitální úchylkoměry, nastavovací kroužky, sady koncových měrek a další méně typická měřidla, úhelníky, třídotykové dutinoměry, rýsovací pravítka, prizma kostky, atd. Všechna zakoupená měřidla lze navíc opatřit kalibračním protokolem z akreditované laboratoře Trescal.

Jen s kvalitním vybavením dokážete odvést rychlou a spolehlivou práci. A když je nutná přesnost na milimetry, platí to dvojnásobně.