Jak vybrat letní tábor pro děti?

Ačkoliv dětem začaly prázdniny, pro rodiče je situace složitější. Vzít si dvouměsíční dovolenou pro většinu lidí není možné, jak tedy zařídit, aby se děti doma nenudily a vyřádily se alespoň s kamarády? Řešením jsou letní tábory, díky kterým budou spokojení jak rodiče, tak děti.

Příměstský, nebo pobytový?

Ze všeho nejdříve si musíte rozmyslet, zda zvolíte příměstský, nebo pobytový tábor. Ty příměstské nabízí některé soukromé organizace i zábavní centrum v Ostravě, od pobytových se už trochu upouští, ale stále jich pár v okolí jistě najdete. Při výběru hraje roli věk dítěte, jeho zralost a samostatnost, sociální dovednosti i jeho zájmy.

Na příměstský tábor musíte děti každý den ráno vozit a odpoledne nebo večer si je opět vyzvednout. Organizátoři se jim postarají o bohatý celodenní program a stravu, vyzkouší si různé aktivity a získají jak nové kamarády, tak cenné zkušenosti. Pro děti, které ještě nikdy na táboře nebyly nebo jsou příliš malé a nezvládají delší odloučení od rodiny, je to ideální volba. Rodiče zase určitě ocení větší možnost kontroly, snazší řešení případných problémů a v mnoha případech nižší cenu.

Pobytové tábory většinou trvají celý týden pod dohledem zkušených lektorů, a to včetně přespávání v cizím prostředí. Hodí se spíše pro starší a „zkušenější“ děti, které jsou komunikativní a nedělá jim problém zapojit se do kolektivu. Rodiče se prakticky nemusí o nic starat. Pro malé či nesamostatné děti a nováčky ale může být takový tábor psychicky náročný a také cena bývá o něco vyšší.

Na jaké aktivity se zaměřit?

Pokud si vyberete oblíbené příměstské tábory, podívejte se, jakou zábava pro děti v Ostravě nabízí. Letní tábory mohou být orientované na určitý sport a určené jak začátečníkům, tak pokročilým. Pokud si nemůžete vybrat jen jednu aktivitu, vyberte tábor zaměřený na různé druhy sportu. Tábor ale může být plný kreativních činností, zábavy nebo třeba péče o zvířátka.