Pokojové rostliny do dřevostaveb: které zbožňují šero?

Postavili jste si vysněnou dřevostavbu a nyní přemýšlíte, čím ji vybavíte? Říkáte si, jak krásně by se v ní vyjímaly pokojové rostliny, které například zbožňují šero? Důvodem tohoto požadavku je především skutečnost, že právě šero se v mnoha místnostech vlivem umístění dřevostavby nachází. V takovém případě se pojďme zaměřit na specifickou skupinu pokojových rostlin, kterým šero rozhodně nevadí.

Seznamte se s fittonií

Mezi vůbec nejatraktivnější pokojové rostliny, které můžete mít i v interiéru, kde panuje šero, patří fittonia. Jedná se o krásku z Jižní Ameriky, která se stínu vůbec nebrání, dokonce je zde poměrně ráda. Někdy se jí lidově říká „hadí kůže” a dá se pěstovat opravdu bez jakýchkoli obav. I proto se hodí i do domácností, kde nad pokojovými rostlinami vládnou začínající pěstitelé svou zatím trochu rozklepanou rukou. 

Fittonia má jinak ráda také vlhko. Na její pravidelné zalévání se opravdu zaměřte a pamatujte na něj, jelikož velmi snadno vysychá.

Hoya carnosa snáší nepřízeň prostředí

Pokud sami víte, že patříte mezi zapomnětlivé jedince, doporučujeme pěstovat pokojovku zvanou hoya carnosa. Ta se bude v dřevostavbách vyjímat stejně dobře jako výše uvedené druhy. Její pozitivní stránkou je hlavně odolávání vnějším vlivům. Daří se jí dokonce i v hraniční tmě, kde se dá pěstovat takzvaně hydroponicky. 

Těmto rostlinám se také jinak říká voskovky. Pod tímto lidovým názvem jsou u nás poměrně známé a její latinské jméno může jít stranou.

Aspidistra pro zajímavý vzhled

Nebo to můžete zkusit s aspidistrou, což je kráska na dlouhých rovných stoncích. Jednoznačně uchvátí vaši pozornost, o tom není pochyb ani sporu. Jedná se o rostlinu, která se bude vyjímat hlavně v domácnostech zařízených do krapet elegantnějšího stylu. Jsou totiž hotovým ztělesněním elegance v zahrádkářském světě.