3 klíčové výhody, které vašemu podnikání přinese CRM systém

Vhodně zvolený CRM systém je užitečný pomocník každého podnikatele. V rukách schopného obchodníka se pak dokonce mění na mocný nástroj, díky kterému se může firmě velmi rychle zvýšit zisk. Ale co když vám stále není jasné, v čem konkrétně usnadní život vám? Projděme si společně největší benefity – a na závěr tip na špičkové řešení, které si můžete vyzkoušet zdarma.

1. Centralizace informací

CRM software sice nabízí široké spektrum funkcí a v podstatě nahrazuje i software pro řízení projektů – přesto primárně zůstává databází klientských informací. V případě potřeby vám vždy poskytne potřebná data o zákaznících a zakázkách.

A to není zdaleka vše. CRM systém agregaci dat plně automatizuje. Jedná se o e-mailovou korespondenci, záznamy hovorů i jiné další důležité informace, které ukládá k pozdějšímu využití.

2. Efektivní komunikace

Prostřednictvím CRM lze řídit veškerou interní i externí komunikaci. Obchodní zástupci mají jako na dlani všechny fáze interakce se klientelou a zároveň mohou snadno komunikovat mezi sebou – případě potřeby pak není sebemenší problém předání zakázky, na kterou může jiný zaměstnanec okamžitě navázat, aniž by to zákazník poznal.
Chytré CRM vám spolehlivě připomene, že je správný čas oslovit konkrétního potenciálního zákazníka (např. těsně před tím, než mu dojde zboží, které od vás pravidelně odebírá).

3. Zkvalitnění zákaznické podpory

Zákazníkům už dávno nestačí výhodné ceny a bohatá nabídka zboží či služeb. Chtějí daleko více – především špičkovou zákaznickou podporu, která jim bude neustále k dispozici a vždy jim poskytne kvalifikované poradenství. A jak s tím souvisí CRM systém? Pracovníci na helpdesku mohou díky přístupu ke kompletní historii konkrétního klienta poskytovat mnohem kvalitnější služby. Navíc se nestane, že by se některé z požadavků ztratily v internetovém éteru. 

A kde si můžete stáhnout avizované CRM zdarma? Poohlédněte se po něm na eway-crm.com/cs/. Česká platforma na populárním Outlooku patří mezi nejlepší ve své kategorii a využívá ji i spousta zahraničních zákazníků.