Pružinové matrace nové generace. Proč si je lidé tak oblíbili?

Před tím, než si pořídíme matraci, si mnohdy čteme jednotlivé recenze. V případě moderních pružinových matrací se jedná o jednu kladnou reakci za druhou. Proč jsou u lidí tak oblíbené? 

Už dávno to není o trčící pružině, technologie se změnily 

Kdo by si nepamatoval nějakou starou matraci od babičky, ze které jako vztyčený prst čněla jedna uvolněná pružina a nemístně šťourala do zad či nohy. Pružinové matrace dříve opravdu mohly působit mnohé nepříjemnosti. Nutno přidat, že to bylo až po mnoha desetiletích jejich každodenního používání. Nyní jsou již technologie úplně jiné.

Stovky pružinek, které se navzájem nedotýkají

Nyní jsou jako pružinové matrace označovány matrace taštičkové. Jedná se o systém, kdy jsou pružinky různých tvrdostí uloženy do svého vlastního textilního jádra, navzájem se tak nikdy nedotýkají. V jedné matraci jich jsou stovky, někdy až tisíc. V jednotlivých zónách matrace se navíc prolínají měkčí pružinky, například v oblasti ramenou, s těmi tužšími. Matrace se tak přizpůsobí každé poloze spáče. 

Co na nich lidé oceňují 

Pružinové matrace jsou mezi lidmi oblíbené pro jejich dlouhou životnost. Na rozdíl od pěnových matrací se i v případě těžšího člověka, který má nad 100 kilogramů, neproleží. Nabízejí komfort a větší prodyšnost, jsou tedy vhodné i pro lidi, kteří se ve spánku velmi potí. Taštičkové matrace nepřenášejí pohyb, proto je oceňují i partneři, kteří se o nočním přetáčení svého partnera již vůbec nedozví a mohou klidně spát. 

Taštičkové matrace přitom nejsou vůbec drahé. Cenově se pohybují ve stejné hodnotě jako pěnové matrace. Navíc je lze používat oboustranně, kdy je jedna strana matrace tužší, druhá naopak měkčí. Každý si tak individuálně zvolí, co mu nejvíce vyhovuje. Recenze uživatelů se většinou shodují – tento typ matrace si lidé s oblibou kupují znovu a znovu.