Vzdělávání po síti

Chodit do školy se dnes pomalu stává přežitkem. Proč sedět v lavicích, když můžeme všechno vyřídit online a z pohodlí domova? Vypadá to, že i svět školní docházky se přesouvá do virtuálního světa. Připravme se tedy na něj!

Online vzdělávání – budoucnost školství

Že jste do školy už chodili a další vzdělávání se vás tedy již netýká? Možná máte dojem, že záležitosti jako osobní rozvoj, vzdělávací semináře nebo online kurzy mohou být sice přínosné, ale „nic pro vás“ – že se týkají zcela jiné skupiny lidí. Omyl! Doplnit si vzdělání nebo se naučit něco úplně nového, to se přece může hodit každému z nás. Online kurzy, které se ve vodách českého internetu množí jako houby po dešti, nemusejí představovat jen nové povinnosti a nezáživné domácí úkoly. Naopak, na rozdíl od klasické školní docházky jsou plné zábavy a inspirativních myšlenek, které vás obohatí, posunou a především vám pomohou naučit se něco nového. Možnosti jsou mimořádně široké a na své si přijde úplně každý.

Představte si, že po absolvování takového kurzu budete umět péct zákusky jako pravý cukrář, psát všemi deseti, vytvářit účes jako profesionální kadeřník nebo ovládat počítačové programy, o kterých jste dosud neměli ani tušení! Velmi oblíbené jsou kurzy z kategorie „osobní rozvoj“ – naučí vás lépe zacházet s časem, zvládnout obchodní techniky, uspět na pracovním pohovoru nebo lépe hospodařit s penězi.

A to vše z pohodlí domova

Velkou výhodou online vzdělávání je to, že nemusíte nikam docházet. Vše, co potřebujete je kvalitní přístup k internetu – tzv. webináře (výraz spojující slova web a seminář) jsou totiž organizované právě přes internet. Ne všechny jsou navíc čistě vzdělávací – některé představují jen jakési zajímavé, inspirativní diskuze (zajímá vás třeba, kdo bude příštím prezidentem USA?), které vám pomohou začít uvažovat netradičním způsobem a popřemýšlet o nových věcech. K dispozici jsou i online přednášky a „za odměnu“ navíc obdržíte certifikát o absolvování kurzu. A to už stojí za to, co myslíte?