Výroba reklamních tašek a obalů ve 4 krocích

Reklamní tašky, sáčky a obaly jsou součástí našeho každodenního života. Zajímá vás, jak se vyrábí? Není na tom nic složitého, pokud najdete firmu, která disponuje potřebnými speciálními stroji. Výroba má několik fází, které vám níže stručně představíme.

1. Výroba plastové fólie

Jako první je potřeba vyrobit samotnou fólii, tedy materiál, ze kterého jsou tašky vyrobeny. Balicí fólie se vyrábí ve speciálních vyfukovacích strojích, kam se vloží polyethylenový granulát. Ten je strojem vyfouknutý do fólie, která se následně navíjí do velkých rolí. Běžně jsou fólie čiré (například potravinové fólie) nebo bílé, ale je možné je vyfouknout i do jiných barev.

2. Potisk

Krokem číslo dvě je potisk, ke kterému se využívají tiskařské stroje. Ten je možné provést v barevném spektru CMYK nebo přímou barvou podle Pantone vzorníku. Pokud se tiskne na fólii čirou, je nutné nejdříve potisknout podklad bílou barvou. Tisku samotnému předchází schválení nátisků zadavatelem. Nátisk v podstatě představuje barevnou ukázku toho, jak budou ve skutečnosti reklamní tašky nebo sáčky vypadat.

3. Svařování

Po schválení nátisku se potiskne fólie a teprve potom přichází na řadu její svařování do konečné podoby sáčku, tašky nebo obalu. To se děje pomocí speciálních svařovacích strojů na základě grafických podkladů od klienta. Stroje odvedou svou práci a taška je na světě!

4. Laminace

Laminace není pro výrobu plastových tašek, sáčků či obalů nutná, ale často se využívá pro její pozitivní vlastnosti. Laminace například zvyšuje odolnost materiálu a tím pádem i prodloužení doby trvanlivosti baleného zboží.

Jedním z hlavních výrobců a dodavatelů obalů v České republice je firma VanGillern. Zabývá se všemi výše popsanými kroky a o každou zakázku se dokáže postarat od A do Z!