Výroba na zakázku v oblasti kovoobrábění

Obrábění kovů je potřeba v různých oborech. Pochopitelně je důležité najít schopnou firmu, kde umí zrealizovat mnohé práce na obráběcích strojích. Také sháníte odborníky s mnoha zkušenostmi pro vaše zakázky? 

Přesné obrábění pomocí kvalitních strojů

Pokud strojový park obsahuje mnohé stroje předních značek, potom se nemusíte obávat toho, že by zakázková kovovýroba nebyla realizována rychle a s požadovanou kvalitou. Hlavní část produktů se uskutečňuje na CNC obráběcích strojích, které se rovněž prodávají. Dále jsou zastoupeny například stroje určené k velice přesnému obrábění kalených součástí, klasické obráběcí modely, ale nechybí ani ruční kovoobrábění, jestliže to situace vyžaduje. K vlastní produkci se používají progresivní nástroje – třeba diamanty k vyhlazování soustružených povrchů. Záleží také na formě jejich upínání. Tepelné držáky slouží k tužšímu upnutí a ke zvýšení řezných rychlostí. Na způsobu upnutí hodně záleží u přesných dílců. Využívají se vlastní pneumatická sklíčidla ke snadnějšímu regulování upínací síly. Rovněž se dodávají kleštiny a kleštinové upínače. 

Kleštiny pro pevné upnutí nástrojů

Prezentované kvalitní strojní vybavení si mohou pořídit jak malé, tak i náročné velké provozy. Kleštiny se zhotovují z odolných a pevných materiálů, aby došlo ke skutečně fixnímu upnutí nástrojů s válcovou stopkou či tyčového materiálu. Kleštiny vybírejte pečlivě, aby nebyla nijak ohrožena plynulá výrova, přesné vedení nástroje a materiálu a jejich upnutí. Uplatní se zejména pro soustruhy, brusky, jednoúčelové stroje, CNC frézky apod. Podle funkce se dělí na varianty tlačné a tažné. Tlačné kleštiny zajistí snadnou a rychlou výměnu obrobku, upínají materiál v revolverových strojích a v automatech. Nabízí se modely pro běžně užívaná strojní zařízení, i v gumokovovém „RFC“ provedení.