Výplata, benefity a reference. Na to se lidé dívají při hledání práce

Poslední statistiky říkají, že je stále nezaměstnanost na svém minimu. Pro Českou republiku a její ekonomiku je to samozřejmě dobře, pro firmy jako takové však ne. Stále se trápí volnými pracovními místy, které nemají, kým zaplnit. Neustále se snaží potencionální zaměstnance nalákat, dokonce se mnohé firmy snaží přetáhnout zaměstnance od konkurence. Bohužel ne každé firmě se to podaří. V takových chvílích se proto třeba mířit na to, co potencionální uchazeče zajímá. A to jsou vesměs tři věci. 

I když je nezaměstnanost na své nejnižší příčce za poslední roky, i když lidé mají svou práci, stejně mnozí touží po něčem novém, po nové práci, která by je vytrhla z toho každodenního stereotypu. V současné době se tak najde mezi námi nespočetně mnoho lidí, kteří buď aktivně hledají práci, nebo alespoň občas projíždí inzeráty. 

Toho mohou firmy hledající zaměstnance využít. Jen musí nabídnout člověku takovou práci, která bude přesně podle jeho představ. A jak je již známo, zaměstnanci se zajímají hlavně o tři pouhé věci. 

Plat, benefity a reference

I když nelze říct, že platové ohodnocení by bylo na prvním místě při hledání práce, stále samozřejmě hraje svou roli. Kromě jiného hrají roli benefity, které jsou v současné době trochu atraktivnější než samotná výplata. Lidé chtějí něco navíc a vědí, že firmy jim jsou dnes ochotné dát opravdu mnoho. To, co se dnes nabízí jako benefity, nebylo ani v minulosti v našich snech. 

Aktuálně nejatraktivnějšími benefity jsou rozhodně třináctý a následovně také čtrnáctý plat. Kromě toho jsou to příspěvky na dovolené, delší dovolené, příspěvky na knihy, sport, firemní automobil nebo elektronika. 

Reference hrají velkou roli

Třetí věc, na kterou se lidé dívají, jsou již zmiňované reference. Bohužel mnohé firmy na to zapomínají, a tak se nemůžou divit tomu, když je lidé berou obloukem, jelikož jim na internetu visí nemilé hodnocení. Stránek, kde se sepisuje hodnocení firem, je mnoho. Mrknout můžete například na www.firemni-zkusenosti.cz.