Výhody tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo pro rodinný dům slouží nejen k vytápění, ale také k ohřevu vody či jako klimatizace. Jejich velkou výhodou je nízká spotřeba energie oproti klasickému vytápění, a proto jsou nedílnou součástí nízkoenergetických staveb. I přes vyšší pořizovací náklady je návratnost investice vzhledem k cenám alternativních zdrojů energie poměrně rychlá – pro průměrně velký rodinný dům, který obývají čtyři osoby, se návratnost investice odhaduje na 5 let.

Podle zdroje energie rozlišujeme několik druhů čerpadel: vzduch voda, země voda, voda voda a vzduch vzduch. Nejčastějším typem je tepelné čerpadlo vzduch voda, které patří mezi nejdostupnější. Nevýhodou ale je, že při extrémně nízkých teplotách jejich topný výkon i topný faktor klesají. Instalací tepelných čerpadel se zabývá společnost PZP HEATING a.s., která na trhu čerpadel působí už 20 let – a to jak v České republice,tak v zahraničí. Tato firma se zabývá vývojem a výrobou tepelných čerpadel pro vytápění i přípravu teplé vody, větracích a odvlhčovacích jednotek. Pokud si nebudete jisti, který typ čerpadla je ten pravý pro vás, obraťte se na specialisty, kteří vám rádi poradí. Pro zaslání nabídky stačí vyplnit dotazník online.

Také v případě pozdějších nejasností či nutnosti opravy nabízí firma rozsáhlé servisní služby, v rámci kterých vám nabídnou on-line poradenství, ale i různá školení a v případě opravy přijedou technici v co nejkratší možné době. Samozřejmostí je jejich odborné vyškolení a vybavení speciálními přístroji.

Na svých webových stránkách vám společnost PZP HEATING a.s. zdarma propočítá, kolik byste mohli ušetřit, kdybyste namísto stávajícího vytápění začali využívat tepelná čerpadla. Cena pořízení tepelného čerpadla je individuální a odborníci z PZP HEATING a.s. vám rádi spočítají konečné náklady. Orientační ceník tepelných čerpadel na jejich stránkách nicméně naleznete také.