Vyberte si kvalitní nosiče lyží a snowboardů

Také si zrovna lámete hlavu, kam uložíte veškeré vybavení na hory? Jednou z možností je si dát něco na střechu, konkrétně vám pomohou nosiče lyží a snowboardů, které se bezpečně upevní a zajistí proti případné krádeži.

Klasické a magnetické nosiče lyží

Na trhu si vyberete z klasických či magnetických nosičů. První druh se doporučuje rodinám, upevnění provedou na příčné nosiče a některé typy se vysouvají, čímž je obsluhování mnohem snadnější. Magnetické nosiče lyží představují ideální řešení pro sportovce. Většinou pojmou dva páry lyží ve standardním provedení. Jednoduše je připevníte na střechu vozidla a uzamčení nákladu se provede díky výklopným ramenům nosičů.

Aerodynamický vysouvací moderní nosič od renomovaného výrobce si ihned oblíbíte, protože výsuvné provedení značně usnadní vykládání lyží a snowboardů. Nosič vyjede mimo vozidlo, čímž odpadne nahýbání těla přes střechu auta. Bezpečné upevnění navíc vylepšují měkké pryžové úchyty, které zaručí, aby se nijak nepoškrábal povrch. Velká tlačítka vám umožní snadno otvírat a zavírat i v mohutných zimních rukavicích. Nosič nasadíte rovnou do T-drážek nosných tyčí integrovanou montážní součástkou. Thule One-Key je systém k uzamčení lyží i nosiče na automobilu, zámky pochopitelně dostanete také.

Uzamykací nosiče snowboardů

Nikdy nepodceňujte bezpečnost a ochranu před krádeží, vždyť nejde o levné věci. Nosiče snowboardů a lyží musí být připevněny pevně, aby se nijak při jízdě nepohybovaly. Špičky sjezdových lyží či běžek nasměrujte dozadu, ke kufru. Minimalizování krádeží obstarají možnosti uzamčení lyží, snowboardů i jejich nosičů. Jakmile dojedete do cíle, uložte vše na bezpečné místo. Před samotnou koupí se zaměřte také na dostatečnou výšku samotných nosičů, aby vám posléze vázání nedrhlo o střechu a nepoškodil se zde zbytečně lak.