Volné letní šaty sluší každé postavě

První letní den už máme za sebou, a tak se dá očekávat, že brzy přijdou opravdu horké dny. Jak se v takových dnech oblékat? Klíčem je mít toho na sobě co nejméně a vyhnout se upnutým střihům. Ve volném oblečení bude mít vaše kůže více prostoru dýchat.

Spousta žen dělá v létě tu chybu, že si vezmou krátké obtažené tílko a k tomu co nejkratší kraťásky. Čím méně látky, tím přece lépe. Nebo ne?

Vzdušné volné šaty jsou klíčem v bitvě proti horku

Mnohem lepší volbou jsou volné letní šaty. Z hlediska termoregulace je lepší, když nemáte oblečení přímo na kůži. Nikdo neříká, že musíte být ve volných šatech skrytá od hlavy až k patě. Klidně mohou mít výstřih na zádech nebo rozparek. Klíčem prostě je, aby střih nebyl takový, že jsou šaty obtažené na těle a zdůrazňují vaši postavu.

Opravdu volné šaty sluší každé postavě?

Ženy se někdy ve volném oblečení cítí příliš velké, objemné, zkrátka jako almary. Tyto obavy jsou přitom naprosto liché – tedy pokud vyberete kvalitní šaty se splývavým střihem. Pokud je vám představa volného střihu prostě nepříjemná, zjemněte ji například tím, že šaty v pase přepásáte.

Maxi šaty jsou trendy

Kromě toho jsou v módě maxi šaty, tedy dlouhé šaty až ke kotníkům. Zkombinovat se dají jak s teniskami, tak s podpatky, podle toho, na jakou příležitost si je oblékáte. Z materiálů se zkuste vyhnout těm umělým, v těch se budete více potit. Sahejte po bavlně, lnu a přírodních složkách.

Pořiďte si plus size volné šaty

Kde pořídit takové letní šaty volného střihu? Podívejte se do e-shopu lasilueta.cz. Tento e-shop prodává spoustu šatů v různých velikostech. Soustředí se i na plus size šaty, prodávají oblečení v nadměrných velikostech. Zkrátka nepřijdou ani hubené slečny s velikostí XS. Ty mají ale výběr snadný prakticky všude, zatímco plus size móda se tak často neprodává. V LaSilueta najdete, co hledáte, ať už nosíte jakoukoliv velikost.