Tlumiče hluku

Jakmile přeroste hluk únosnou mez, stává se obtěžujícím prvkem, který dokáže znepříjemnit životní prostředí. Je velmi nepříjemné žít v blízkosti přetížené komunikace, na níž pulzuje rušný automobilový provoz. Takové místo je třeba odhlučnit, aby splňovalo zákonem stanovené limity pro hluk a nebylo zdraví škodlivé.

Omezení hluku protihlukovými zábranami

Aby bylo možné instalovat správnou protihlukovou zástěnu nebo využít jiných tlumičů hluků, je třeba nejprve provést akustickou studii. Hlavním účelem protihlukové zástěny je stínění hluku, za jehož vznikem stojí průmyslová nebo energetická zařízení. Protihluková stěna nebo zástěna je navržena vždy s ohledem na konkrétní podmínky. Nařízení vlády České republiky přímo určuje limity hluku pro venkovní prostory, kdy základní je limit 50 dB. Je třeba také připomenout to, že mezi povinnosti zaměstnavatelů patří zajistit svým zaměstnancům zdravé pracovní prostředí i s ohledem na hlučnost.

Profesionální přístup je na prvním místě

Protihluková izolace se používá nejen ve venkovním prostředí, ale je důležitá také uvnitř v místnostech, kde je kladen důraz na hygienu práce a hlukové zatížení pracovníků. Tlumiče hluku a ostatní protihlukové zástěny můžete realizovat prostřednictvím společnosti SAI ATIS, která se této oblasti věnuje s profesionálním přístupem. Nabízí ty nejkvalitnější produkty českých výrobců i těch zahraničních z ostatních států Evropy.

Tlumiče hluku umí firma SAI ATIS začlenit do jakéhokoliv prostředí i průmyslového provozu, a to dokonce i těch s atypickou výrobou a požadavky. Na základě akustické studie, která stanovuje úroveň hluku, firma navrhne to nejoptimálnější řešení dle individuálních nároků zákazníka. V nabídce společnosti SAI ATIS najdete efektivní tlumiče hluku páry, kulisové absorbční tlumiče hluku a rezonátorové tlumiče hluku.