Sušené květiny v interiéru

Domov znamená radost a pocit tepla. Vytváří nám ho milí lidé, ale také věci, které nám připadají neodolatelné. Rozhodně se k nim řadí květiny. Nemusí být jen živé ve vázách, v květináčích a truhlících, ale krásu obstarají i umělé a sušené.

Potěšení ve váze

Designové bytové doplňky nechybí v žádném interiéru. Je jedno, jestli preferujete moderní, retro, vintage nebo jiný styl, sušené květiny ladí úplně všude. Dokonce i na chalupě budou vypadat uvázané kytice s aranžmá sušiny neodolatelně. K nejoblíbenějším patří levandule, kterou snadno spojíte s jinými rostlinami. Její vůně patří k návykovým. Umí povzbudit a dodává sílu. Hned ve vás probudí myšlenky na letní dobu, kdy hřálo slunce. Vzhledem k tomu, že uklidňuje, klidně ji mějte sušenou u sebe v kabelce, v šatníku, pod polštářem.

Způsoby sušení květin

K hlavním výhodám sušených květin patří, že vás potěší po celý rok, ale vy je nebudete muset zalévat, hnojit, hlídat dostatek světla apod. Aranžování zpestříte pomocí barvených i přírodních materiálů. Pochopitelně si je můžete nasušit sami, ale zde platí několik pravidel. Například se nesbírají navlhlé, po dešti a úplně rozkvetlé. Potřebujete pro ně tmavé a suché místo s dostatkem vzdušnosti. Bohužel, jedna metoda nefunguje na všechny druhy rostlin, vždy se musí zvolit ta ideální. Jedině tak získáte stejné tvary a barvy jako před usušením. Zdá se vám to složité? Existují i specializované obchody, kde seženete spousty rostlinných druhů.

Jednoduše si je nakoupíte a doma si následně připravíte pěkné dekorace. Zcela určitě to zvládnou i nezkušení. Důležitá je inspirace, protože jen tak zvolíte správné nakombinování pro různě velké nádoby. Sušené květiny – velkoobchod nabízí výběr ze sušiny africké, australské, čínské a indické. Podle obrázku si uděláte jasnou představu, co se vám momentálně hodí.