Stavební spoření se vrací

Stavební spoření už neprožívá natolik úspěšné období jako v minulosti, ale stále se jedná o velice výhodnou formu spoření. Kromě toho lze stavební spoření bez problémů označit za snadno dostupný úvěr. V relativně nedávné době však stavební spoření nevypadalo zrovna populárně, což se však opět obrací. Bez ostychu můžeme říci, že stavební spoření v České republice prožívá svou renesanci a po letech poklesu zájmu přichází obrat.

Pozitivem je státní podpora

Výhodu stavebního spoření můžeme spatřovat ve státní podpoře, která se může vyšplhat až na dva tisíce korun a úrok kolem jednoho procenta. To ve vzájemné kombinaci tvoří spoření s garantovaným výnosem až 3,5 % ročně. Pokud chcete pouze spořit či zhodnocovat svoje peníze, pak je třeba peníze spořit po dobu šesti let. Využít můžete i výhodný úvěr. Ostatně stále více českých domácností využívá stavební spoření k čerpání úvěru. Jedná se o poměrně efektivní způsob, jak zhodnotit peníze.

Úvěr ze stavebního spoření

Většina lidí, co disponuje stavebním spořením, čerpá úvěr na rekonstrukci bytů, bytových jader, kuchyní nebo koupelen. O úvěr dokonce mohou zažádat i ti zájemci, kteří nemají naspořenou dostatečně vysokou částku. Pokud v budoucnu hodláte stavět nebo rekonstruovat, a zároveň přemýšlíte, do čeho investovat, pak rozhodně zvažte stavební spoření, protože jeho opětovná obliba nepřichází jen tak náhodou.

Srovnávač pomůže

Pokud nemáte přehled o situaci na trhu, určitě využijete srovnávač na webových stránkách MítVíc.cz, kde se dají perfektně porovnat výnosy stavebních spořitelen. Není nic jednoduššího, než si porovnat kompletní nabídku a zvolit nejlepší variantu. Kromě toho si můžete přečíst zajímavé informace, jak vlastně přesně stavební spoření funguje, což také občas nebývá úplně jasné. Kromě stavebního spoření najdete na MítVíc.cz i další možnosti spoření a investování.