Sněhová fréza se hodí nejen těm, kteří bydlí na horách

Se sněhovou frézou se už nemusíte děsit sněhové nadílky. Ať už máte či nemáte rádi zimu a sníh, určitě se příliš netěšíte na odklízení sněhu. O víkendu to ještě jakž takž jde, ale co přes týden, kdy spěcháte do práce? Komu by se chtělo ráno za tmy potit s lopatou? Naštěstí nemusíte. Stačí si pořídit kvalitní sněhovou frézu a máte vystaráno. Úklid sněhu se zrychlí a nebude tak namáhavý. Nebudou vás bolet záda od lopaty a nebudete jezdit pozdě do práce pokaždé, když přes noc napadne nová sněhová pokrývka.

Jaké faktory zvážit při výběru sněžné frézy

Zalíbila se vám tato myšlenka? Pak si určitě kladete otázku, jaká sněžná fréza pro vás bude ta pravá. Zvažte především vaše finanční možnosti a také nároky na provoz. Jakou plochu s ní budete udržovat? Jaká u vás bývá sněhová situace v zimě? Bydlíte na horách, nebo v nižších nadmořských výškách? Je váš pozemek v rovině, nebo ve svahu? Ať už je to jakkoliv, určitě si vyberete z nabídky čtyřtaktních fréz Honda. Tato značka vyrábí mnoho typů, a to do náročných i méně náročných podmínek.

2064-hs5501

Kolová fréza do nižších nadmořských výšek

Do méně náročných podmínek postačí kolové sněhové frézy. Jsou výborné pro menší plochy, menší vrstvy sněhu a k rodinným domům. Taková jednoduchá malá motorová fréza vám vystačí, pokud nebydlíte ve vyšších polohách a nemáte příliš velký pozemek nebo náročný terén u domu. Oblíbeným modelem pro tyto případy je nejmenší fréza na sníh s označením Honda HS550, která zvládne během chvilky vymést „chodníček“ o šíři půl metru.

Která fréza vás nenechá v horských polohách na holičkách?

Vyžadujete výkonnější benzínovou frézu? Vyberte si z pásových sněhových fréz značky Honda. Hodí se do hor nebo do svahovitého terénu více, než frézy kolové. Mají pružné pásy, takže nezapadají do sněhu a pohodlně se používají. Nepoškozují povrch komunikací a fungují i na kluzkém terénu a v těžkém a uježděném sněhu. Výšku odebírané vrstvy sněhu si můžete nastavit podle potřeby.