Šetřit na tisku chce každý. Roli hraje primárně náplň

Ceny tiskáren jsou v současné době opravdu nízko. Ty nejobyčejnější není problém pořídit i pod tisícikorunu. Na druhou stranu samotné náplně jsou stále poměrně drahé. Jsou tak hlavní položkou, pokud se řeší náklady na tisk. Jak se dá ušetřit? Cest je celá řada.

Snaha o nákup v levném obchodě

Míst, kde se dá taková náplň pořídit, je více než dost. Pokud se podíváme na trojici nejznámějších, tak sem rozhodně patří:

  • Prodejny s výpočetní technikou
  • Prodejny s elektronikou
  • Obchody zaměřené na spotřební materiál

Kromě kamenných poboček samozřejmě existují i eshopy. A právě ty můžeme doporučit, jelikož se v tomto směru jeví jako ideální volba. Příkladem jsou náplně do tiskáren z Tonerpartner.cz, které lze pořídit za opravdu dobrou cenu. Tento obchod tak patří mezi jeden z osvědčených tipů, kde lze nakoupit levně a tak náklady na tisk zajímavě snížit. Samozřejmostí je také široká šíře sortimentu, stejně jako i fakt, že objednaná náplň může být expedována ještě v ten samý den.

Raději náplně s větší kapacitou

Dále by měla hrát roli i kapacita samotné náplně. Tedy to, kolik dokáže vytisknout stránek A4 při běžném pokrytí. Čím je to více, tím lépe. Výrazně se tak náklady na jednu stránku snižují. A tak je dobré například cenově dostupný toner CE285A koupit v té kapacitě, která je nejvyšší. Kromě úspory na tisku to má ještě jednu výhodu. Ta je spojena s tím, že náplň vydrží delší dobu.

Neexistují jenom originály

Kdo se na trhu s náplněmi příliš neorientuje, ten mnohdy vybírá jenom v segmentu těch originálních. Nejde ale o možnost jedinou, jelikož existuje i varianta označená jako neoriginální neboli kompatibilní. S kvalitou tisku na tom je velmi podobně, ale pokud jde o cenu, je podstatně levnější. Mluvíme zde o rozdílu v řádech i několika desítek procent. A to už jasně ukazuje na to, že s takovou náplní bude úspora při tisku hračkou.