S PPC reklamou budete lépe na internetu vidět

Provozovat vlastní webové stránky, mít blog nebo e-shop není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Asi nejnáročnější je vůbec dostat se do povědomí lidí. Nikdo totiž nestojí být někde na posledních místech ve vyhledávačích. A získat první pozice něco stojí – finance i námahu. Nechcete-li zapadnout v davu, dejte se na PPC reklamu. Že jí ani trochu nerozumíte? Ale to vůbec nevadí, profesionální agentura udělá všechnu práci za vás a s perfektními výsledky.

Co je to PPC reklama

Nejprve si pojďme vysvětlit, co to vůbec je PPC. Jedná se o anglickou zkratku, která v překladu znamená platba za kliknutí, která patří mezi internetové reklamy a jednu z metod affiliate marketingu. Hlavní její výhodou je, že inzerent neplatí za každičké zobrazení reklamy, nýbrž pouze ve chvíli, kdy na ni někdo klikne. Cena za proklik je důležitým parametrem, když hodnotíte PPC systém, a má pochopitelně také významný podíl na tom, jestli se kontextová reklama na dané klíčové slovo vůbec ve vyhledávačích zobrazí a na jaké pozici. Mezi nejznámější PPC systémy patří asi nejoblíbenější Google AdWords a Sklik.

Proč si najmout na kampaně odborníky

Pokud neznáte do podrobností práci s PPC systémy, je lepší si na vedení kampaní najmout profesionální agenturu. Ta má samozřejmě v tomto velkou praxi a ví, jaké postupy v PPC kampaních fungují nejlépe. Například s PPC Profits Praha získáte dokonce na první kampaně kredit ve výši 1 000 Kč. Ostatně podívejte se sami na webové stránky https://www.ppcprofits.cz/ppc-reklama-praha, jaké výhody full-service agentura nabízí.

Jak probíhá nastavení a správa PPC reklamy?

Prvním krokem při nastavování reklamy je zřízení účtu. Na cílovém webu pak PPC Profits Praha nastaví Google Analytics, aby bylo možné reklamy sledovat a vyhodnocovat. Samozřejmostí je analýza klíčových slov, která jsou důležitá pro vlastní spuštění PPC kampaně. Pochopitelně ruku v ruce jde průběžné sledování průběhu kampaní a jejich optimalizace takovým způsobem, aby přinášely co nejlepší užitek.