S novým rokem v pohybu

Každý rok se tisíce Čechů rozhodne pro předsevzetí zhubnout pár kilo, nebo se jednoduše více hýbat. Pohyb by měl být nedílnou součástí každého dne, ale bohužel stále častěji místo procházky usedáme na gauč a sledujeme televize. Zkrátka jsme zpohodlněli. Letošní rok ale můžete vše změnit. Nemusíte se denně dřít ve fitness centru, jezdit tisíce kilometrů na kole, popřípadě chodit na náročné túry. S našimi tipy se vám podaří dostat se do formy v pohodlí domova a stejně tak si pobyt na čerstvém vzduchu maximálně zpříjemnit.

Dvacet minut denně

Názory na četnost pohybu se dle odborníků liší. Rozhodně ale nic nezkazíte, pokud si pro sebe a pohyb svého těla vyhradíte denně pouhých dvacet minut. To je totiž ideální délka, díky níž si osvojíte návyky hýbat se a zároveň postupně, malými krůčky zlepšíte svou kondici. Aby byl pohyb doma maximálně efektivní, vyplatí se investovat do sportovního vybavení pro každý typ tréninku a zvýšit tak efektivitu i účinnost cvičení. Pokud máte pejska, nebo malé děti, vezměte je ven na procházku. Příjemným tempem spálíte dostatek kalorií a navíc procvičíte celé tělo. Parádním pomocníkem budou hole nordic walking vhodné pro zkušené chodce i začátečníky s vyšší nadváhou. Pokud vám ale pohyb venku třeba z důvodu nepříznivého počasí nevyhovuje, pak si domů pořiďte praktický běžecký pás vhodný i na delší chůzi s různým sklonem či rotoped pro bezpečnou cyklistiku. Z pohodlí domova nakoupíte ale i další vybavení pro turistiku, tenis, stolní tenis i badminton či plavání, bruslení a domácí posilování.

Moderní, cenově dostupné a bezpečné

Vybavení pro domácí pohyb nebylo nikdy dostupnější. Snadno ho pořídíte online za výborné ceny a nadčasovém designu. Skvělé jsou například žebřiny na cvičení, díky nimž se protáhnete, posílíte ruce, záda, nohy i břicho. Žebřiny budou bavit i nejmenší členy rodiny. Začněte s pohybem, buďte zdravější a dotáhněte letos své předsevzetí do úspěšného konce.