Rusňákova investiční skupina DRFG pokračuje v trendu minulého roku

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka, která nabízí fondy a dluhopisy si vede velmi dobře a vypovídají o tom recenze i diskuze. Více než na dluhopisy se ale Češi stále zaměřují na oblast realit, protože na objekty si lze fyzicky sáhnout. Realitní fond byl spuštěn teprve v únoru 2016 a přibližně za rok a čtvrt svého fungování získal do svého portfolia nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun. Vlastní kapitál se pohybuje asi kolem 700 milionů korun, z nichž asi 20 % tvoří tzv. povinná likvidita. Zhruba 550 milionů je zainvestováno v nemovitostech v hodnotě přibližně miliardy korun.

Vývoj zhodnocení výnosů

Nemovitostní trh se chová jako živý organismus a neustále se mění. Konec roku 2016 byl nad očekávání dobrý a za kvartál bylo vyděláno 1,9 %, ale první kvartál 2017 očekávání nenaplnil a skončil se ziskem 0,5 %. Cílem je vydělávat 4 až 5 % ročně. Do konce roku 2017 byly v nemovitostním fondu nemovitosti asi 2,2 miliardy korun. Za necelé 2 roky na trhu jde o velký úspěch. Dluhopisový fond je určen spíše pro pravidelné měsíční střádající investory. V podstatě jde o alternativu k běžnému účtu, protože jde o dostupnost peněz každých 14 dní. Celková aktuální výše prostředků je asi 80 milionů korun a očekává se jejich pozvolný růst, dodává David Rusňák.

Investiční nástroje budoucnosti společnosti DRFG

DRFG momentálně řeší situaci, kdy se dluhopisový a nemovitostní fond s výnosy kolem 5 % ročně od sebe příliš neliší, a proto je nutná změna. V plánu je dluhopisový fond více oživit a celkově změnit investiční strategii tak, že se v rámci něj budou vedle dluhopisů obchodovat i opce, certifikáty, deriváty, akcie i dluhopisy, a to s cíleným výnosem kolem 10 až 12 % za rok. Plánuje se založení a spuštění vlastního energetického fondu, který bude zaměřený výhradně na velmi vyhledávané obnovitelné zdroje energie s vysokým potenciálem ročního zhodnocení na úrovni 7 až 9 %. Zůstane tak nemovitostní fond pro vyváženou klientelu, pro rizikovější investice bude určen energetický fond a pro ty nejrizikovější investice bude určený tento pozměněný dluhopisový fond. Cílem je vždy vydělávat. Z principu obchodování na trhu se ale nemusí energetický či smíšený fond vyhnout záporným hodnotám a meziroční ztrátě. Portfolio bude zpřístupněno širšímu spektru investorů.