Recyklace kovů šetří náklady výrobního procesu

Věděli jste, že zpracování surových kovů je mnohem nákladnější než zpracování kovů určených k recyklaci? A to není vše. Recyklací kovů místo prakticky nerozložitelného odpadu v přírodě vznikne materiál sloužící k další výrobě. Navíc, za odevzdání kovů ve sběrně stále dostanete zaplaceno.

České domácnosti již třídí odpad jako plast, sklo a papír s naprostou samozřejmostí. Věděli jste ale, že i třídění kovového odpadu dává smysl? Po celé České republice existují sběrny, které se zabývají výkupem kovového odpadu a kovového šrotu. Vaše staré zrezivělé kolo, kovové tyče, plechy a další odpad již nemusí kazit celkový dojem z vašeho dvora či zahrady. Stačí staré železo odvézt do sběrny. Takto za něj navíc dostanete zaplaceno.

Co do kovů nepatří?

Lidé často dělají chybu v třídění kovů, a to zejména sběrem kombinovaných obalů jako jsou nápojové kartony, obaly od čokolád, víčka od zavařenin nebo silně znečištěné kovové obaly (například plechovky od barev). Tyto obaly mnohdy neobsahují žádný kov nebo jen velmi malé množství a jejich zpracování se zkrátka nevyplatí.

Podmínky výkupu kovů

Chystáte-li se odvézt starý kov do sběrny, je třeba mít na paměti, že od 1. března 2015 došlo ke změně podmínek výkupu kovů. Za kovový odpad již sběrny nesmí platit v hotovosti. Pokud tak učiní, hrozí jim velmi vysoká pokuta, a to až do výše 1 milionu Kč.

TSR Czech Republic, s.r.o.

Svozem a separací odpadu se v ČR zabývá například společnost TSR Czech Republic, s.r.o. Hlavní činností firmy je právě výkup kovového šrotu a kovového odpadu včetně dalšího zpracování. TSR Czech Republic, s.r.o. má pobočky po celé České republice, stačí si tedy vybrat tu, kterou máte nejblíže. Více informací naleznete na www.tsrcr.cz.