Počítače pro stavaře

Výraz CAD, neboli celým názvem Computer Aided Design, je názvem, který zřejmě nemusíme dlouze vysvětlovat žádnému stavaři. Jedná se o soubor pokročilých grafických programů, které dnes často slouží místo tradičního rýsovacího prkna. Aplikace nabízí řadu grafických a geometrických nástrojů, které napomáhají k modelování nejrůznějších objektů.

Čistě strojírenskou odnoží CADu je aplikace CAM, neboli Computer Aided Manufacacturing. Jedná se o počítačový software, který je používán při programování CNC strojů.

Pokud pracujete v jednom z výše uvedených odvětví nebo ho zatím teprve studujete, možná právě sháníte opravdu kvalitní počítač pro CAD / CAM. Tyto počítače jsou však velmi drahé, takže problém nastává, pokud vás brzdí omezený rozpočet.

Ani v tomto případě ale není nic ztraceno. Představte si, že takový počítač můžete koupit za zlomek ceny z obchodu. Že to není možné? Ale je. Stačí se jen podívat na LevnaPC.cz a vybrat si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Na této stránce totiž najdete repasované počítače, které vám při práci poslouží stejně dobře jako počítače nové. Vybrat si můžete mezi stolními počítači a notebooky. Zde záleží pouze a jedině na vás, jaký druh práce vykonáváte a jak často potřebujete se svým zařízením vyrazit do terénu.

Na co si dát při výběru počítače pozor

První věcí, kterou je nutné si při výběru počítače ohlídat, je jeho výkonnost. Aby počítač fungoval jak má, je vhodné, aby měl alespoň čtyř a více jádrový procesor. Další důležitou vlastností je velká kapacita paměti RAM. Používaný software totiž dokáže obsadit i 72 GB paměti. Vhodný počítač by měl disponovat také grafickou kartou s výkonným procesorem. Neméně důležitý je kvalitní systém chlazení.

Výběr počítače není vhodné podcenit. Speciální software lze spustit i na obyčejném zařízení, ale vaše práce určitě nebude tak plynulá a snadná jako s kvalitním počítačem.