Plastové palety jsou velkou konkurencí dřevěných palet

Doprava patří mezi nejrychleji se vyvíjející odvětví národního hospodářství. Na ní přitom záleží činnost dalších resortů. Neobejde se bez ní skladové hospodářství a obchodování. Při přepravě zboží se nejčastěji používají normované euro palety ze dřeva. Ke slovu se ale hlásí jejich plastové kolegyně. Jaké jsou jejich výhody?

Dřevěné euro palety jsou osvědčenou klasikou

Víte, že původně se euro palety používaly jen v železniční dopravě? Tu v mnohém nahradila doprava prostřednictvím nákladních automobilů. Ovšem i v tomto případě je možné euro palety používat. Používáním euro palet se stalo v dnešní době standardem, který zjednodušuje přepravu. K manipulaci s nimi se využívají vysokozdvižné vozíky, které nechybějí v žádném skladě. Dokonce existují i normalizované balicí stroje, které se používají při ukládání zboží na euro palety. Ty jsou velmi detailně normované, prakticky až do posledního použitého hřebíku. Platí přitom, že euro paleta se obvykle nevrací zpátky dodavateli, ale dále se používá pro náklad dalšího zboží, případně se vrací spediční firmě. V současné době sílí trend z nových euro palet vyrábět nejrůznější nábytek. Šikovní designéři z nich umějí ledacos praktického vytvořit.

Plastové palety: Nový materiál hraje prim

Ke slovu se ovšem čím dál častěji hlásí jejich plastové kolegyně, které nabízejí něco navíc. Je to zejména dlouhá životnost a s tím spojená úspora nákladů. Investice vložené do nákupu plastových palet se díky tomu rychle vrátí. Firmy, pro něž je šetření nákladů prioritou, už využívají jen palety plastové. Vzhledem k tomu, že je možné tyto palety recyklovat, můžeme je označit jako ekologické. Oproti dřevěné má plastová paleta spoustu výhod.

plastova-paleta-rackpal

Proč dát přednost plastovým paletám

Mezi plastovými paletami vynikají ty od firmy Schoeller Allibert. Jejich robustní konstrukce z nich dělá žhavého kandidáta na nejlepší palety. Je to dáno také použitým materiálem – stabilní plast odolává i chemickým prostředkům, je hygienický a lehce omyvatelný. S klidem je možné takovou paletu používat i v potravinářství. Kromě toho plastové palety dobře vypadají, je na nich možné i zboží přímo vystavovat, což usnadňuje jeho prodej. Samozřejmostí je možnost využití vysokozdvižných vozíků při manipulaci s nimi. Oproti dřevěným paletám u těch plastových nehrozí, že odlomené třísky nějak znehodnotí zboží.

Plastové palety Schoeller Allibert

Plastové palety Schoeller Allibert se vyrábějí ve třech variantách – light, medium a heavy, takže každý, kdo je používá, si může vybrat tu, jež mu nejlépe vyhovuje. Vzhledem ke své nízké hmotnosti nacházejí tyto palety také uplatnění v letecké dopravě, kde se hlídá každý kilogram navíc. Hovoří pro ně také dlouholeté zkušenosti výrobce, který na trhu funguje již půl století a jenž působí nejen na evropském kontinentu, ale vlastně po celém světě. Kdo jde s dobou, ten dává přednost plastovým paletám.