Online kurzy jsou budoucnost vzdělávání

Víte, že dnes se na internetu dají najít kurzy od zkušených lektorů, a dokonce výukové programy pod hlavičkou různých vysokých škol? Střední nebo vysokou školu sice online ještě nevystudujeme, ale možná je to jen otázkou času. Ze vzdělávání přes internet se totiž pomalu stává naprosto normální věc.

Přesto jsou lidé, kteří jsou k němu skeptičtí. Naučí se studenti z obrazovky tolik, co od skutečného učitele? Nesníží tahle forma vzdělávání jejich komunikační schopnosti? Není to online o dost jednodušší?

Na tyto otázky si každý nejlépe odpoví, když si nějaký ten online kurz sám vyzkouší. My vám ale můžeme říct, proč je online vzdělávání v dnešní době tak populární a proč ještě populární dlouho bude.

Co je na online vzdělávání tak skvělého?

Vše se točí kolem obrazovek. Mladí lidé mají rádi obrazovky a chytrá zařízení. Když se mohou učit prostřednictvím svého notebooku nebo dokonce tabletu či mobilu, je to pro ně atraktivnější.

Každý pracuje svým vlastním tempem. Některé průzkumy již prokázaly, že tohle je hlavní důvod, proč lidé dávají přednost online učení. Nemusí se přizpůsobovat tempu celé třídy nebo kurzu, studují tak, jak to zvládají.

Snadná možnost pro introverty, jak se vyjádřit. Studenti, kteří ve škole normálně jen sedí a neodváží se zvednout ruku, se najednou stávají králi internetových diskuzí. U většiny online kurzů je možné přidávat své názory a diskutovat se svými virtuálními spolužáky.

Množství studentů je neomezené. Zatímco na reálný kurz se obvykle může přihlásit jen omezený počet lidí, online vzdělávání je otevřené pro všechny.

Je to levnější. Za kvalitní kurzy na internetu se platí, lektoři nad jejich přípravou strávili spoustu svého času, takže si odměnu zaslouží, ale věnovaná částka je určitě menší, než při navštěvování skutečných kurzů nebo školy. Ušetříte také za dojíždění, což souvisí s další výhodou.

Studujete kdykoliv a kdekoliv. Stačí vám nějaké zařízení (notebook, počítač, tablet) a připojení k internetu. Učit se můžete třeba v jednu ráno v zahradním altánku, nikomu se to nebude zdát divné.

Nevěříte? Pak bude nejlepší si to vyzkoušet na vlastní kůži. V Česku můžeme doporučit vzdělávací portál VímVíc.cz. Jejich kurzy opravdu stojí za to. Přestože se věnují široké škále témat, největší zájem je o ty, které se týkají internetu a digitálního světa. Z nejoblíbenějších kurzů jsme pro vás vybrali tři, které si určitě zaslouží bližší představení.

Pojďte se naučit, jak přežít a vydělávat v online světě

Jako první jmenujeme kurz Facebook reklamy pro začátečníky. Kdo chce dnes podnikat na internetu, bez této sociální sítě a její podpory se určitě neobejde. Lukáš Krejča, specialista na internetový marketing, se v kurzu během 2h věnuje úplným základům i pokročilejším trikům. Sám říká, že své studenty naučí využít k reklamám všechno, co o sobě lidé na Facebooku prozradí.

Druhým aktuálním kurzem pro dnešní svět je jeden pod taktovkou lektora a kouče Jana Markela, který vás naučí, jak psát blog. Svůj webový deníček má dnes kde kdo, zaujmout mezi všemi není jednoduché. Honza poskytne cenné tipy a vlastní zkušenosti, jak na blogu začít vydělávat. Naučí vás docílit toho pomocí psychologie i virálního obsahu.

Do třetice tu máme jeden z nejúspěšnějších kurzů na VímVíc.cz. Jedná se o kurz Excel, který vede podnikatel Ing. Jiří Benedikt. Ve 3,5 hodinách svým studentům odtají veškeré tipy a triky v Excelu, naučí dokonce, jak vyrobit tzv. wow efekt. Kontingenční tabulky, vyhledávací funkce, načítání dat z webu nebo pojmenování oblastí už pro vás nebudou cizí pojmy.

Není to zrovna váš šálek kávy? Chtěli jsme vám dokázat, že online vzdělávání je jedním ze současných trendů, které určitě mají budoucnost, a že je to skvělá příležitost k seberealizaci. Pokud jsme vás nepřesvědčili, mrkněte na VímVíc.cz. Tam to se svou bohatou nabídkou kurzů určitě dokážou.