Od francouzské rodinné firmy k 4. největší automobilce na světě

Automobilka Renault má za sebou dlouhou a velmi bohatou historii. Byla založena roku 1899 francouzským inženýrem Louisem Renaultem a jeho bratry. Přestože začali s výrobou osobních vozů, nyní si můžete s touto značkou zakoupit také nákladní automobil, traktor, autobus a kdysi i motorový železniční vůz.

V současné době pod tuto společnost spadá i rumunská Dacia a spolu s aliancí s automobilkou Nissan je tak opravdu 4. největším automobilovým koncernem na světě.

Proč jsou vozy Renault tak populární?

Za ohromným zájmem o vozy této společnosti stojí jednoznačně rozmanitost nabízených modelů. Zakoupit si totiž můžete malé auto do města, pohodlné pro rodinu, ale také super luxusní limuzínu nebo velmi rychlý sportovní vůz. Díky neustálé modernizaci se také i ve vozech nižší a střední třídy běžně objevují výbavové prvky luxusních automobilů. Renault zkrátka dává lidem to, co chtějí – kvalitní auto, na které se mohou spolehnout a v cenovém rozmezí, které si sami určí. A pro ty, kteří nechtějí investovat do auta více peněz než je nutné, je zde Dacia.

Cesta rumunské Dacie k celosvětově úspěšné značce

Automobilka Dacia vznikla roku 1966 a je pojmenována po území Dácie, které ve starověku obývaly původní rumunské kmeny. O 33 let později se stala součástí společnosti Renault a tím začala její proměna od základů. Kromě modernizace zastaralé továrny přišlo rapidní zvýšení kvality vyráběných vozů. O pět let později je na trh uveden model Logan, který je symbolem nové tváře značky Dacia. Spolehlivý automobil, který byl dostupný obyčejným lidem, s přehledem zlomil všechny výrobní rekordy a v tomto trendu pokračuje automobilka dodnes. V každém z jejích salonů na Vás čekají předváděcí vozy Dacia, tedy nejnovější modely nejen původního Loganu, ale také vozů Sandero, Duster, Lodgy nebo Dokker. Díky Dacii si tak každý může dovolit nové auto, které je moderní, velkoryse řešené a především spolehlivé.

Kde můžete vozy Renault a Dacia koupit?

Nejen nové, ale i referenční vozy těchto značek nakupujte u autorizovaných prodejců. I u ojetého auta tak budete mít vždy jistotu, že je v požadovaném stavu a bylo o něj odborně pečováno. Jedním z předních dealerů obou značek je Renault Zličín sídlící v Helsinské ulici v Praze. Svým zákazníků pomáhají nejen s výběrem a koupí vozu, ale také s následným servisem a správnou péčí o automobil. Při pravidelných servisních kontrolách nebo na základě Vaší žádosti se o vůz postará zkušený tým techniků. Je samozřejmě možné nechat si zde zkontrolovat i vozy Renault či Dacia, které jste zakoupili jinde. Kvalitní diagnostika Renault odhalí jakoukoliv odchylku ve stavu vozu.

I když o koupi nového či ojetého vozu teprve uvažujete, není nic jednoduššího, než se v salonu zastavit osobně. Opravdu se vyplatí investovat trochu času a vše probrat s odborníkem. Prodejce Vám dokáže doporučit vhodný vůz i jeho motorizaci přesně podle Vašich potřeb, autem se můžete zcela bezplatně projet. Obvykle také dostane na vůz individuální nabídku a dozvíte se potřebné informace k možnostem financování vozu.