Nemovitostní fond z portfolia Rusňákovy DRFG dosahuje na vysoké výnosy

Počet Čechů, kteří se rozhodnou své peníze svěřit do podílových a nemovitostních fondů, rychle narůstá. Pokud si člověk z důvodu nízkých výnosů není jistý investicí svých peněz do běžného či spořicího účtu, fondy tohoto typu jsou bez diskuze vhodnou volbou. Jak napsaly Hospodářské noviny, částky investované do nemovitostních fondů dosáhly za posledních sedm let až desetinásobků – v předloňském roce jejich objem převýšil sumu 35 milionů korun.

Pro řadu lidí jsou nemovitostní fondy alternativní možností k nákupu investičních bytů. Podle kladných recenzí nadšených investorů není investice do takových fondů náročná a hodí se prakticky pro každého. To je právě citelný rozdíl oproti klasické investici do nemovitosti, která je všechno, jenom ne časově nenáročná. Například do CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND, značky v portfoliu DRFG Davida Rusňáka, lze investovat už od 500 korun měsíčně. Mezi benefity realitních fondů patří právě fakt, že člověk ušetří investovaný čas. Fondy mají na rozdíl od individuálního investora k dispozici tým odborníků, který se speciálně na nemovitosti soustředí. Realitní fondy mají také významné benefity, co se týče investovaného času a rizik ohledně komplikací s nájemníky.

Druhé místo mezi výnosnými fondy

CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND má pod sebou nemovitosti o rozloze celkem 109 tisíc metrů čtverečních, jejichž výsledná hodnota činí 3,79 miliard korun. Fond přišel na trh v roce 2016 a od té doby zhodnotil +21,28 % (23. 02. 2016 – 31. 01. 2020), jeho zhodnocení je dlouhodobě stabilní.
Co se týče nemovitostí, fond se soustředí primárně na obchodní centra, která pokrývají řetězce s dlouhodobými nájemními smlouvami. Vybírá speciálně ta neprémiová, cílící na střední a nižší střední třídu.

Ve spolupráci s Institutem strategického investování sestavily Hospodářské noviny v roce 2019 žebříček, podle kterého se CZECH FUND může pyšnit druhým nejvýnosnějším fondem z hlediska dlouhodobého zhodnocení a třetím největším nemovitostním bankovním fondem. 

Autor: Tomáš Svoboda