Nejlepší vysavač na trhu?

Každý chceme mít doma uklizeno, ale přece je to tak náročný a časově a organizačně skoro nemožný zasunout do programu každodenního fungování. Na jednu stranu, když si domů nepozvete komisi z pořadu „Máte doma uklizeno“, asi až tak nikoho zajímat nebude, že na poličkách vám stojí prach. Ten tam nikomu nepřekáží, tak proč ho pořád odstraňovat, když se objeví znovu? S drobečkami na podlaze je to jiné.

Podlahu využíváte každý den a šlapat v drobečcích nebo jiném nepořádku není to pravé ořechové. A právě to je důvod pro zakoupení výkonného vysavače, který si se vším hravě poradí. Záleží na vás, jak velký jste lenoch, podle toho si vyberte level pro vaše vysávání. Vysavače se prodávají v několika provedeních a to klasickém s „chobotem“, tyčový, ruční a nakonec automatický.

Který vysavač je ten pravý

Pro ty, kteří nemají čas se uklízením doma zabývat, je nejlepší vysavač automatický, který si sám bude jezdit po vašem domově a vysávat nečistotu. Vždycky narazí do nábytku a poté se otočí jiným směrem, zatímco tedy budete v práci, máte o uklízení postaráno. A je to levnější, než si platit uklízečku. Druhým typem vysavačů, který se nejsnadněji ovládá, je tyčový vysavač, který nezabírá moc místa a přitom je špičkovým pomocníkem při uklízení.

Funguje na nabíjení, takže nemusíte za sebou tahat šňůru a neustále o ni brkat, jako je tomu u klasického „chobotového“ vysavače. Ten před sebou navíc musíme postrkovat a hlídat, aby se nepřevrátil. Na druhou stranu ale klasický vysavač vysaje prakticky cokoliv a snadněji se o něj pečuje. Navíc ho můžete využít i na důkladnější vysávání, když mu sundáte náhubek.

V takovém případě pak funguje prakticky stejně jako poslední typ vysavače to ruční vysavač. Ruční vysavače jsou spíše jen takové uklízečské doplňky, celý byt s nimi rozhodně neuklidíte. Jak vidíte, před pořízením vysavače si nechte všechno projít hlavou a pořiďte si takový, který vám a vašemu stylu uklízení bude vyhovovat.