Multikáry žijí

Víte, že víceúčelová vozidla Multicar už existují na trhu déle než 50 let a stále brázdí naše silnice? Podobně jako dřív se tato nezaměnitelná vozítka využívají zejména v oblasti komunálních služeb. Mění se doba, a s ní i technologie těchto vozidel. Nové multikáry jsou daleko technicky vyspělejší, s elegantnějším vzhledem, ale všechny navazují na tradice dřívějších osvědčených modelů.

Tradiční modely multikár stále ještě nemusí patřit do starého železa, a výrobní linky navíc chrlí nové typy. Jejich milovníci si rozhodně přijdou na své. Sehnat se dá pestrý sortiment náhradních dílů na staré modely, takže pokud vlastníte Multicar m25 nebo Multicar m26, nezoufejte.

Když se řekne „Multicar“, většina lidí si vybaví právě oblíbený typ m25, který svého času brázdil silnice ve velkém, a se kterým se setkáváme dodnes, i když byl vyroben již v roce 1978. Svědčí to o kvalitě a hlavně univerzálnosti těchto aut. Prvním modelem byl ovšem m21, vyrobený už v roce 1958.

V čem spočívá kouzlo Multicar? Toto mnohoúčelové auto má poměrně úsporné rozměry, a přesto poskytuje nedocenitelné služby. Dlouhodobě jsou Multicar m25 a m26 využívány ve stavebnictví, komunální sféře, zahradnictví, odpadovém hospodářství nebo zemědělství.

To, že se s Multicar m25 a m26 můžeme stále na našich silnicích setkat, svědčí nejen o jejich kvalitě, ale i o široké nabídce jejich náhradních dílů. Sehnat se dají v kamenných prodejnách i e-shopech. Existují i autorizované servisy pro tato vozidla. I staré modely tak mohou spolehlivě plnit svou funkci a dělat svým majitelům radost. Hodí se nejen na popojíždění po obcích, ale zvládnou i delší cesty. Pokud byste se po modelu multicar m25 nebo m26 poohlíželi, vězte, že za něj zaplatíte podle jeho technického stavu přibližně 150 000 až 500 000 Kč.

Za více než 50let existence se multikáry samozřejmě vyvíjely, koncepce vozu se ale nijak výrazně nezměnila, i přes veškeré úpravy a zlepšováky. Nové varianty, mezi které patří Multicar m31, vyrobený v roce 2013, a o něco starší m27 mají stále typický tvar i koncept jako tradiční Multicar m26 a m25. Jde o vozy flexibilní, univerzální, ekonomické, bezpečné a robustní.