Moderní IBC kontejnery mohou vypadat jinak

Potřebujete transportovat velké objemy tekutých produktů? K tomu jsou určeny IBC kontejnery, tedy Intermediate Bulk Container. Tyto kontejnery mají výrazně praktičtější tvar, než nabízí sudy válcovitého tvaru, a ty od Schoeller Allibert jsou též odlišné od běžných IBC kontejnerů. Najdete mezi nimi i model Combo Fructus. Ten sklidil úspěch v soutěži Obal roku a stal se jejím absolutním vítězem.

Přeprava tekutin vyžaduje specifické přepravky. Slouží k tomu IBC nádrže. Díky hranatému tvaru umožňují efektivnější přepravu i skladování. IBC kontejnery jsou plastové nádrže splňující veškeré hygienické požadavky pro přepravu a skladování všech druhů tekutin. Přepravovat lze šťávy, tekuté koncentráty a rovněž pyré.

IBC kontejnery Schoeller Allibert jsou velice kvalitní přepravky s mnoha vychytávkami. Splňují i ty nejpřísnější hygienické standardy. Naprostou samozřejmostí, jako u všech dalších výrobků, je možnost přepravky na konci jejich životního cyklu recyklovat a vlastně v jiné podobě opět vrátit do života. Přesně podle principů cirkulární ekonomiky, která je důležitým předpokladem udržitelného rozvoje.

Schoeller Allibert nabízí celkem tři hlavní typy kubických IBC kontejnerů

IBC kontejnery Combo Fructus a Combo Excelsior Hybrid

Tyto hygienické kontejnery na šťávy, sirupy, pyré, koncentráty a jiné tekutiny získaly řadu ocenění díky svým vlastnostem a funkcím (Obal roku 2021, WorldStar 2021). Mají užitný objem něco málo přes 1000 litrů a hmotnost kolem 1000 kg. Jsou vybaveny integrovanou paletou a víkem. Kontejnery však lze uplatnit i jako nádrže pitné vody, a to i v extrémně náročných podmínkách. Zájem o ně proto má například armáda. Jsou plnohodnotnou a dnes vlastně praktičtější alternativou ke klasickým cisternám.

IBC kontejnery Combo Life

Potřebujete tekutiny nejen převážet, ale i dlouhodobě skladovat ve venkovních prostorách či v mrazírnách? Pro tento účel se hodí třetí typ kontejneru – Combo Life. Jde o velice stabilní stohovatelné kontejnery s možností pořízení praktického příslušenství pro jejich plnění. Používají se opakovaně a dají se jednoduše čistit. Stejně jako předchozí, lze i tyto IBC kontejnery opatřit různými typy těsnění a ventilů. Koncept Combo Life je založen na kombinaci skládacích kontejnerů s pružnými vaky. Kontejner je opakovaně použitelný a vložka je jednorázová. Jsou proto ideální i pro jogurty, rajčatové protlaky, nebo jako zásobníky pro nouzovou vodu.

Kam s IBC kontejnery od Schoeller Allibert?

IBC plastové kontejnery se hodí pro globální potravinářské a nápojářské společnosti, které zpracovávají velké objemy tekutých produktů. Ve srovnání s používáním ocelových IBC kontejnerů či sudů, je řešení Schoeller Allibert zcela zásadně úspornější ve všech částech logistického řetězce. Výhodami IBC kontejnerů Schoeller Allibert je jejich opakovaná použitelnost a recyklovatelnost. Představují nižší náklady na přepravu i větší ochranu obsahu než jiné dostupné IBC kontejnery. Nabízí zjednodušení manipulace i bezpečné skladování a stohování.