Mlezivo, zázrak přírody

Bez zbytečné skromnosti tak můžeme nazvat nenápadnou nažloutlou a hustou tekutinu. Tekutinu, kterou samice savců začínají v mléčné žláze tvořit těsně před porodem a tvoří ji nanejvýš po dobu dalších dvou dnů. Mlezivo nebo také kolostrum – tekutina, která obsahuje unikátní složení, zajišťující přežití mláďat savců a jejich ochranu před viry a bakteriemi.

Kolostrum složí kombinace důležitých látek podporující naši imunitu. Imunoglobiny – proteiny, které nám pomáhají v boji proti různým patogenům, například i proti rakovinovým buňkám. Další látkou jsou růstové faktory, které napomáhají regeneraci tkání a bojují proti stárnutí kůže u dospělých. Pomocné jsou ale i u dětí, kdy v dětském věku pomáhají správnému růstu. Významné antibakteriální a antivirové účinky zajišťuje obsažený laktoferin spolu s molekulami PRP. Tyto molekuly slouží k podpoření správné funkce imunitního systému a snižuje případné nežádoucí autoimunitních reakcí těla. Uvedené složky jsou doplněny velkou dávkou různých minerálů a vitamínů.

Kolostrum pro děti patří mezi účinné pomocníky pro vybudování si správné imunity a schopnosti těla odrážet útoky virů a bakterií, se kterými se setkávají. Je vhodným podpůrným doplňkem, nejen pro děti v mateřských školkách, které jsou vystaveny náporu nemocí od svých vrstevníků, ale i pro dospívající mládež, kdy se tělo vyrovnává s hormonálními změnami a může být celkově oslabený imunitní systém jednotlivců.

Vhodné je i pro dospělé a to ve všech věkových kategorií. V současnosti jsme všichni vystaveni znečištěnému ovzduší. Velká část populace kouří či se stává obětí pasivního kouření. Pijeme alkohol. Stárneme. Kolostrum na imunitupůsobí jako životabudič a dodává látky aktivující přirozenou obranyschopnost. Dodává látky, které s přibývajícím věkem ztrácíme a to zcela přirozenou cestou bez zbytečné chemie.