Má Bitcoin smysl jako investice?

Proč koupit Bitcoin? A má to vůbec smysl z investičního hlediska? Běžný dotaz především začínajících investorů nebo těch, kteří se na kryptoměnovém poli začínají teprve poohlížet. O kryptoměnách se mluví ve velkém a mnohé pozitivní projevy ze strany států investory přivádí k nakupování digitální měny. Bitcoin, jakožto vůbec nejznámější a také první kryptoměna, se jeví jako nejatraktivnější cesta. Je to však stále pomyslná výhra v loterii?

Investice jako každá jiná

I když mnozí finanční poradci jsou ke kryptoměnám poněkud skeptičtí, zejména mladí, nebojácní lidé se jí nijak obávat nemusí. Z pohledu investičního se totiž jedná o investici, která je jako každá jiná. Stejně jako akcie, i Bitcoin představuje jisté riziko. Bez riziko by nebyl zisk, říká se. A samozřejmě i zde platí, že po strmém růstu musí dojít i k viditelnému propadu. Přesto všechno lze na něm vydělat a ochránit své peníze před inflací, která se aktuálně pohybuje v rekordních výšinách. 

I přesto, že Bitcoin má jako investice smysl, platí zde staré dobré investiční pravidlo – diverzifikujte. Jinými slovy neházejte všechna svá vejce do jednoho košíku, naopak své finance rozdělejte do vícero investičních produktů. 

Znáte Bitcoin?

Vzpomenout musíme ještě jedno investiční pravidlo, a sice: „Nikdy neinvestujte do něčeho, čemu nerozumíte.” To platí i v případě investování do Bitcoinu a kryptoměn obecně. Vlivem nedostatečných informací se velice snadno necháte strhnout aktuální situací na trhu, což může vést k příliš ukvapenému prodeji kryptoměn a nemalé ztrátě investovaných peněz. 

Ve chvíli, kdy budete znát princip kryptoměn a budete si jistí svou investiční strategií, kterou přenášíte do praxe, vyhnete se zmateným a příliš urychleným závěrům. 

Bitcoin se prodává ve chvíli, kdy se na něm vydělává

I když se mezi námi najdou jedinci, kteří věří naplno jeho potenciálu a neprodali by Bitcoin ani v okamžiku, kdy by se radoval z rekordních zisků, jiní berou kryptoměny pouze jako investici vedoucí ke zhodnocení jejich úspor. Pokud patříte na tuto stranu barikády, držte se jednoho – Bitcoin ani jinou kryptoměnu neprodávejte se ztrátou, nýbrž vždy ve chvíli, kdy vydělává.