Láká vás Loket?

Pokud milujete cestování po České republice a rádi objevujete její krásy, máme pro vás typ na zajímavý výlet. Možná jste již slyšeli o městečku Loket nad Ohří i o jeho dominantě, hradu Loket. K návštěvě tohoto krásného místa je mnoho důvodů. Nechte se nalákat a vyrazte.

Loket nad Ohří leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Celá oblast je obklopena nádhernou přírodou. Turisticky nejoblíbenější je samozřejmě monumentální hrad, který se tyčí na vysoké skále nad řekou. Hrad má velmi pohnutou historii. V dobách Lucemburků v něm královská rodina nějaký čas sídlila a během třicetileté války byl vydrancován vojáky švédské armády. Z ochozů hradu je krásný výhled do okolí řeky Ohře i na městečko.

K vidění je toho mnoho

Neméně zajímavé je i samotné okolí. Vyrazit můžete na naučnou stezku, po které dojdete až do údolí Ohře kolem chráněného žulového skalního města Svatošské skály. Vyrazit můžete pěšky nebo na kole. Dostat se můžete až do centra Karlových Varů. Zapomínat nesmíme ani na vodáky. Můžete sjet řeku hlubokým kaňonem na kánoi či raftu.

Mimoto můžete navštívit i další zajímavosti, např. rodinný pivovar Svatý Florian, unikátní přírodní amfiteátr, Zkrátka nepřijdete ani v zimě. Pořádají se zde výstavy, koncerty, přednášky a divadelní představení. Krásné jsou také vánoční trhy. Ty probíhají na nádvoří hradu, kde hraje středověká hudba, vystupují kejklíři, taneční a šermířské souboje.

Pokud vás tato lokalita zaujala, určitě vás také zajímá, kde nalézt vhodné a příjemné ubytování. Možností máte hned několik, ale pokud chcete místo, kde se skloubí romantika, příjemný personál, příznivé ceny a zároveň pohodlí, zkuste oblíbený pension Ulrika. Ten se nachází přímo v jádru města na cestě k hradu. Odsud tak snadno můžete vyrážet za každodenními výlety a po návratu vás bude čekat usměvavý personál a prostorné pokoje s velmi komfortním vybavením. V ceně je zahrnuta výtečná snídaně a wi-fi připojení. Domácí atmosféra je zde samozřejmostí.