Křemelinu můžete použít téměř na cokoliv! Tipy na její použití

Křemelinu si můžete zakoupit ve formě doplňku stravy, konkrétně jemného bílého prášku. Komerčně si využívá v mnoha produktech, a to nejen v potravinářství, ale také kosmetice či lékařství. Křemelina se z 80 až 90 % skládá z čistého oxidu křemičitého a zbytek pak tvoří jiné minerály. Křemelinu kupujte v obchodech se zdravými potravinami, protože jedině tak si můžete být jisti, že se jedná o potravinářskou křemelinu. Kromě ní totiž existuje ještě křemelina, která se používá do filtrů, a ta není vhodná ke konzumaci ani do kosmetiky.

Domácí deodorant

Z křemeliny si můžete vyrobit vlastní deodorant, který je jemný k vaší pokožce, a přitom stále účinný. Zaplatíte za něj ale méně než za přírodní formy deodorantů, které se prodávají na trhu. Smíchejte ¾ šálku kukuřičného škrobu a ¼ šálku křemelinového prášku a pořádně promíchejte. Poté přidejte 6 lžic rozpuštěného kokosového oleje a míchejte. Možná bude zapotřebí přidat ještě 2 lžíce kokosového oleje. Směs dejte do nádoby se vzduchotěsným víčkem. Konečky prstů naneste do oblasti podpaží.

Zubní pasta

Naneste trošku křemelinového prášku na svou zubní pastu a vyčistěte si zuby tak, jak jste zvyklí. Křemelina má abrazivní účinky, takže účinně odstraňuje skvrny. Vaše zuby tak zůstanou krásně bílé.

Peeling a maska na obličej

Opět využijeme abrazivních schopností křemeliny a také skutečnosti, že obsahuje spoustu prospěšných minerálů, jako je oxid křemičitý, vápník, hořčík, zinek, měď, selen, fosfor a další stopové minerály. Tyto látky jsou absorbovány kůží a pomáhají jí doplnit důležité minerály. Masku si připravíte velice jednoduše. Smíchejte 1 lžíci křemeliny s nějakou tekutinou, aby vznikla hustá pasta. Můžete použít vodu, med, kokosový olej nebo gel z aloe vera. Naneste na obličej a jemně masírujte krouživými pohyby. Nechte zatuhnout po dobu asi dvou minut a poté smyjte.