Když vás dostihla finanční krize, pomůže nebankovní půjčka! Jak si půjčit správně?

Z výplaty do výplaty žije podle posledních průzkumů až čtvrtina Čechů a není proto divu, že se oni, ale i řada ostatních, může lehce dostat do finanční krize. Stačí i jeden nečekaný výdaj a peníze z výplaty nestačí. Když řešíte, že nemáte na zaplacení složenek, nájmu, jídla nebo nutně musíte koupit nový spotřebič, zkuste se spolehnout na nebankovní půjčku. Půjčování už dávno není tak velkým rizikem a navíc se hodně zlepšily i podmínky. Úvěr dokonce můžete získat i zcela zdarma.

Novela zákona výrazně zlepšila podmínky 

Nebankovní půjčky neměly vždycky tak dobrou pověst, jako mají dnes. Bylo to způsobeno tím, že zákon byl příliš benevolentní a úvěry mohl nabízet de facto kdokoliv. Někteří poskytovatelé lákali klamavou reklamou klienty na super podmínky, jenže poté přišlo rozčarování a klient musel za půjčku i několik tisíc korun velmi draze platit.

půjčka

Není proto divu, že se mnoho lidí dostalo až na dno, tedy do spárů exekutora (více o tom zde). Situaci změnila až novela zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od prosince 2016. Všem nebankovním poskytovatelům uložila prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč a získat licenci od ČNB. Náročné podmínky splnila jen hrstka z nich. Na trhu z původních několika set tisíc zůstalo jen cca 600 poskytovatelů. Jsou prověření a všichni zájemci o půjčku tak mají jistotu, že si půjčí od férového poskytovatele.

Buďte realističtí!

Licence od ČNB ještě není zárukou, že si půjčíte dobře. Vše je na vás, musíte totiž dobře posoudit vlastní finanční situaci a zjistit, jestli pro vás rychlá půjčka nebude příliš velkou zátěží. Protože má krátkou splatnost, musíte ji splatit z jedné výplaty.

rychlá půjčka

Sečtěte si tedy celkové příjmy, odečtěte od nich výdaje a dobře spočítejte, kdy vám peníze na účet přijdou. Nejlepší je nastavit datum splatnosti půjčky na několik dní po výplatě, abyste měli jistotu, že budete mít dost peněž ji vrátit.

A jak si půjčit zdarma? Zcela bez poplatků je aktuálně půjčka online od Via SMS s.r.o. Tato nabídka platí pro všechny zájemce, jež si chtějí poprvé od společnosti půjčit.