K čemu naše tělo potřebuje kolagen?

Kolagen – nedílná složka elixírů mládí nebo podobných produktů, jež mají za úkol zahnat první projevy stárnutí. O této nedílné složce lidského těla se mluví nejčastěji právě ve spojitosti s pletí a její ztrácející se elasticitou. Je však třeba konstatovat, že není součástí jen pokožky a pleti, ale najdeme ho také v tkáních, kostech, svalech nebo chrupavkách. 

Co je to kolagen?

Dnes se dá kolagen doplňovat do těla různě. Nejlepší formou je takzvaný hydrolyzovaný kolagen, jenž je pro naše tělo tím nejpřijatelnějším a z něhož si dokážeme vzít opravdu maximum. Pokud jste však o této látce doposud neslyšeli, nabízí se otázka, o čem je vlastně řeč?

Mluvíme o ve vodě nerozpustné bílkovině, kterou si zejména v mládí umí naše tělo vytvořit samo. Bohužel bylo prokázáno, že jeho produkce se po čtyřicátém roce života naprosto zastavuje. To by však nebyla taková hrůza, kdyby se však tato nepostradatelná bílkovina stojící například za pružností naší pokožky z těla každým rokem nevytrácela. 

Podle odborníků se ztráta kolagenu rovná jednomu procentu ročně. Ovšem toto číslo se navyšuje s každým naším zlozvykem, ať už mluvíme o kouření nebo nezdravém životnímu stylu či stravování, které je doslova přeplněné cukry. 

Kolagen stojí nejen za krásnou pokožkou

Jelikož naše tělo kolagen doslova potřebuje, je důležité ho do těla doplnit. Jak již bylo zmíněno, stojí za pružností naší pokožky. Kromě toho zlepšuje stav vlasů i nehtů. Pokud čelíte jejich ustavičnému lámání nebo vypadávání, na vině může být právě nedostatek látky, která z těla mizí. Mluvíme totiž o základním kamenu nejen kůže, ale i vlasů a nehtů. 

Dostatek kolagenu také stojí za rychlejším metabolismem a čili za rychlejším spalováním tuků. Aby byl účinek opravdu znatelný, doporučuje se konzumovat společně s vitaminem C, jenž podporuje jeho přirozenou tvorbu.